Jutro o 16 w Bełchatowie zagramy kolejny mecz ligowy w 2 lidze. Naszym przeciwnikiem będą „Brunatni” – którzy jeszcze kilka sezonów temu grali na boiskach Ekstraklasy, dziś jednak zmagają się z problemami finansowymi, za co już na początku sezonu zostali ukarani odjęciem 4 punktów.

Nie należy jednak patrzeć na to co działo się poza aspektami sportowymi. Bełchatowianie na własnym boisku, na ligowym froncie przegrali u siebie tylko jeden mecz, w ostatniej kolejce ulegli 1-0 rezerwom poznańskiego Lecha, a w środę w rozgrywkach Pucharu Polski zostali rozbici przez pierwszoligową Arkę Gdynia aż 0-5.

Robiąc przegląd kadry i patrząc na suche statystyki, ciężko jest znaleźć lidera zespołu, ale na pewno warto uważać na Dawida Flaszkę, jest on wychowankiem klubu i można powiedzieć patrząc tylko na statystyki, że ma patent na Pogoń, bo w sezonie 2013/2014 grając jeszcze w rezerwach swojego klubu na boiskach trzeciej ligi skarcił nasz zespół dwukrotnie, dając zwycięstwo swojemu zespołowi ustalając wynik spotkania na 2-1 w 86 minucie meczu w meczu na wiosnę, jesienią lepsza była Pogoń, wygrywając u siebie 2-0 po bramkach Kuby Kołaczka i Tomka Feliksiaka które również padały w ostatnich minutach meczu, bo nasz obecny kapitan wynik meczu otworzył dopiero w 89 minucie.

Jutro przyjdzie nam zagrać bez Michał Zimmera, tak jak pisaliśmy wcześniej nasz obrońca musi pauzować jeden mecz za 4 żółte kartki.

Jutrzejsze spotkanie poprowadzi jako sędzia główny Paweł Horożanieck z Żar. Transmisję na żywo z tego meczu obejrzycie na platformie Sportize.