Awans jest nasz!!!

W każdym zakątku Grodziska możemy dzisiaj słyszeć kibiców śpiew! Otóż to właśnie dzisiaj ziścił się sen wszystkich sympatków Grodziskiego Klubu Sportowego Pogoń! Pogoń pokonuje pewnie i zdecydowanie 4-0 Huragan Wołomin!

Pomimo iż mecz miał się rozpocząć o godzinie 18:00 to już godzinę wcześniej pierwsi kibice zaczęli zajmować miejsce na naszym stadionie. Z każdą mijającą minutą było ich coraz to więcej. O godzinie 18:00 próżno szukać było wolnego krzesełka na obiekcie GKS-u. Stadion dosłownie pękał w szwach. Zdecydowanie rekord frekwencji został pobity! To świadczyło i pokazywało że czeka nas prawdziwe święto sportowe!

Od samego początku zarysowała się przewaga Pogoni. Jednak widać było że podopieczni trenera Moskala boją się mocniej zaatakować obawiając się kontry gości. Strata bramki mogłaby mieć opłakane skutki. Moment wyczekiwania przerwał w 23 minucie Mariusz Baranowski który precyzyjnym strzałem za pola karnego wyprowadza Pogoń na prowadzenie. Stadion „eksplodował” radością naszych kibiców! Z każdą mijającą minutą mieliśmy coraz to większą przewagę. W 36 minucie gości od utraty gola uratowała poprzeczka. Strzelał Damian Jaroń. W 45 minucie ponownie prawie wszystkie ręce powędrowały w górę w geście triumfu. Prawie bo z bramki nie cieszyli się kibice gości. Piłkę do siatki skierował nasz młody i utalentowany wychowanek Michał Borychowski! Taki wynik oznaczał że w 3 lidze melduje się Pogoń!

Po zmianie stron gra uległa zmianie. Pogoń zwolniła pozwalając atakować ekipie z Wołomina samemu czekając na kontrę i „dobicie” przeciwnika. Taka postawa mogła obrócić się przeciwko nam gdyż w pewnym momencie goście zaczęli sobie coraz to śmielej radzić na boisku. Pogoń zareagowała błyskawicznie i skutecznie. W 84 minucie trzeciego gola zdobył Kuba Kołaczek. W 87 prowadziliśmy już 4-0. Kuriozalne nieporozumienie obrońcy gości z bramkarzem Huraganu wykorzystał Adrian Grabowski który przejąwszy piłkę pobiegł z nią niemal do samej bramki zdobywając chyba najłatwiejszego gola w przygodzie z piłką.

Wraz z końcowym gwizdkiem poziom decybeli podskoczył do niebotycznych rozmiarów! TAK, TAK!!! Mamy awans! Stało się to co stać się miało!

Nasi zawodnicy przywdziali okolicznościowe koszulki! Spiker zapytał wszystkich „kto dziś wygrał mecz” odpowiedź mogła być tylko jedna! POGOŃ!!! Następnie wszyscy zaintonowali przyśpiewkę „3 liga, 3 liga GKS! Na murawie pojawił się burmistrz Grodziska Mazowieckiego Pan Grzegorz Benedykciński, zarząd GKS Pogoń oraz zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej na czele z prezesem Panem Zdzisławem Łazarczykiem który wręczył pamiątkowy puchar za wygranie baraży i awans do 3 ligi!

Wracamy na ten poziom rozgrywkowy po 3 latach nieobecności. To na pewno będzie długa noc! A od sierpnia rozpoczynamy nową przygodę! Teraz jednak świętujemy i zbieramy siły na nowe wyzwania! Dziękujemy naszym piłkarzom, dziękujemy Państwu za obecność w tym sezonie i wsparcie dla Pogoni!

Meldujemy wykonanie zadania! 3 liga, 3 liga GKS!!!

Pogoń Grodzisk – Huragan Wołomin 4-0 ( 2-0 )

Bramki: Baranowski, Borychowski, Kołaczek, Grabowski

Widzów: 1100

Skład Pogoni: Przyrowski, Krajewski, Małkowski, Borychowski Jędrzejczyk, Baranowski, Kołaczek ( ’90 Czaplicki ), Łabęda ( ’75 Pieczyński ), Jaroń ( ’90 Szewczyk ), Szymański ( ’83 Grabowski ), Strzałkowski ( ’78 Enow )

Huragan: Derejko, Górski, Ołowski, Witak, Żmuda, Dobrzeniecki, Figiel, Ołdak ( ’61 Trzonowski ), Lendzion, Marczak, Petasz ( ’62 Nowiński )