Broń rozbrojona!!!

Wysokim i w pełni zasłużonym zwycięstwem 5-0 zakończyło się dzisiejsze spotkanie naszej Pogoni z Bronią Radom.

Przed meczem byliśmy niemalże pewni tego że czeka nas niezwykle ciężkie i wymagające spotkanie. I takie rzeczywiście było ale tylko do 32 minuty kiedy to zdobyliśmy jako pierwsi bramkę. Na listę strzelców wpisał się Kacper Gzieło. Od tego momentu nasza przewaga zaczęła się coraz to bardziej uwidaczniać. Byliśmy o tempo szybsi od gości którym z każdą mijającą minutą było ciężej nadążyć za naszą grą. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Jeżeli dobrze zagraliśmy w pierwszych 45 minutach to po przerwie nasz występ był fenomenalnym koncertem. W 50 minucie Patryk Szymański podwyższył prowadzenie. Od tego momentu na boisko przebywała i rządziła tylko jedna drużyna – Grodziska Pogoń. Goście tylko biegali za piłką a nawet jak już ją mieli to brakowało im pomysłu co dalej sensownego z nią zrobić. Z tą decyzyjnością nie mieli problemu podopieczni trenera Chrobaka. W 68 minucie kolejny gol dla Pogoni stał się faktem. Tym razem to Adrian Grabowski zaskoczył bramkarza Broni. Prawdziwym instynktem killera popisał się Michał Strzałkowski który zdobył gole kolejno w 71 i w… 72 minucie meczu. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Trzy punkty stały się faktem!

Po spotkaniu Grodziscy kibice wybrali zawodnika który wykazał się największą determinacją oraz wolą walki. Tytuł trafił do Mateusza Lisowskiego! Młody pomocnik był motorem napędowym naszej drużyny, nie raz groźnie atakując i nadając tempo gry w wielu naszych akcjach!

Pozostaje nam cieszyć się nie tylko z wygranej ale i ze stylu w jakim została osiągnięta. Tak grającą Pogoń chcemy oglądać w każdym meczu. Taką radość chcemy oglądać po każdym spotkaniu! Liczymy że i po kolejnym meczu będziemy w tak radosnych nastrojach wracać do domu. A następne spotkanie rozegramy w sobotę 29 sierpnia kiedy to o godzinie 16:00 zmierzymy się w meczu wyjazdowym z KS Wasilków.

Pogoń Grodzisk – Broń Radom 5-0 ( 1-0 )

Bramki: Strzałkowski x2, Gzieło, Szymański, Grabowski

Widzów: 350

Skład Pogoni: Przyrowski, Maślanka ( ’79 Borychowski ), Broniarek, Gzieło, Lisowski, Łoś ( ’66 Krajewski ), Kobiera ( ’79 Rakowski ), Kołaczek, Jaroń, Szymański ( ’66 Grabowski ), Strzałkowski ( ’74 Łabęda )

Skład Broni: Zacharski, Jończyk ( ’45 Dąbrowski ), Jagieła, Machajek, Diaz, Saavedra, Smuczyński ( ’70 Goliasz ), Śiiwiński ( ’77 Głowacki ), Leśniewski, Pociecha ( ’63 Stefański ), Kielak ( ’45 Hernandez )