Cel wykonany, punkty zdobyte!

W dzisiejszym meczu pokonujemy przed własną publicznością 1-0 Ursus Warszawa.

Ufff, chciałoby się głośno westchnąć na myśl o dzisiejszym spotkaniu. Przed jego rozpoczęciem zastanawialiśmy się czy ta sobota będzie dniem kiedy to przełamiemy fatalną passę spotkań bez wygranej. W pamięci mieliśmy te wszystkie mecze w których to pechowo przegrywaliśmy. A że z Ursusem od zawsze grało nam się ciężko to wszystko powodowało iż znaków zapytania było naprawdę sporo.

Początek spotkania jak i cała pierwsza połowa zbyt wiele emocji nie dostarczyła licznie zgromadzonej w Grodzisku publiczności. Oczywiście ambicji żadnej z drużyn odmówić nie było można lecz jakości piłkarskiej w tej części gry nie uświadczyliśmy zbyt wiele. Nie dziwi zatem wynik bezbramkowy po pierwszej połowie.

Po zmianie stron gra się ożywiła. Goście mocniej zaatakowali naszą bramkę ale My mądrze i skutecznie się broniliśmy. W 58 minucie wyprowadziliśmy kontrę, Michał Borychowski dośrodkowywał lecz w tej sytuacji wyręczył nas zawodnik Ursusa który skierował piłkę do własnej bramki. Zdobyty gol spowodował iż Traktorki nie mające nic do stracenia rzuciły się do odrabiania strat. To pozwoliło nam wyprowadzać groźne kontry. Mieliśmy jeszcze kilka świetnych okazji do podwyższenia prowadzenia lecz skuteczność tego dnia nie była naszą mocną stroną. Po ostatnim gwizdku sędziego jednak nie myśleliśmy o tych niewykorzystanych okazjach a o 3 punktach które dzisiaj były na wagę złota.

Zwycięstwo pozwoliło nam zbliżyć się do drużyn które są obecnie nad „kreską” w ligowej tabeli. Czekamy z niecierpliwością już na kolejne spotkanie które rozegramy w niedzielę 29 września o godzinie 12:00 w Ząbkach z rezerwami Warszawskiej Legii.

Pogoń Grodzisk – KS Ursus 1-0 ( 0-0 )

Bramka samobójcza

Widzów: 450

Sędziował: Kamil Chmielewski

Skład Ursusa: Wienczatek, Dzięcioł, Skowroński, Dębiec ( ’69 Jabłoński ), Możdzonek, Bawolik ( ’88 Kozaczkow ), Kabala, Szerszeń, Baranowski, Górecki, Dziełak ( ’77 Kwiatkowski )

Skład Pogoni: Zieliński, Borychowski, Jędrzejczyk, Kołaczek ( ’90 Broniarek ), Pietraszek, Jaroń, Strzałkowski ( ’80 Baranowski ), Gulczyński, Gładysz, Łabęda ( ’67 Grabowski ), Szymański ( ’86 Kinast )