Cenny punkt!

Jadąc do Ząbek na mecz z rezerwami Warszawskiej Legii byliśmy nie tylko podekscytowani kolejnym spotkaniem naszej drużyny ale i ciekawi jaki zespół gospodarzy ale i w szczególności gości zobaczymy na boisku.

Wiadomo, drużyna Wojskowych ma „przywilej” wystawienia w składzie zawodników którzy na co dzień występują w pierwszym zespole bądź są w jej szerokim składzie. I tak też było w meczu z naszą Pogonią. Barwy Legii reprezentowali chociażby były reprezentant Polski Paweł Wszołek, Serbii Ivan Obradović czy powszechnie znani Inaki Astiz oraz Chris Philipps. Nie należy też zapominać o zdolnej młodzieży której marzeniem jest zagrać w pierwszym składzie przy ulicy Łazienkowskiej.

Ciekawiło nas jak na tle takich zawodników zaprezentują się podopieczni trenera Moskala. Okazało się że w starciu z drużyną która zameldowała się w kolejnej rundzie pucharu Polski a w lidze zajmuje pozycję vice-lidera Pogoń pokazała się z niezłej strony.

Należy przy tym oddać że przez większą część meczu to drużyna Legii była częściej przy piłce i stwarzała sobie więcej okazji do zdobycia gola. Pogoń starała się kontratakować w każdej możliwej sytuacji. Swoją przewagę rezerwy Warszawskiej drużyny udokumentowały w 40 minucie kiedy to bramkę zdobył Mateusz Grudziński. Jednobramkowym prowadzeniem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zbytnio zmianie. Legia kontrolowała grę ale do czasu. W 59 minucie sędzia podyktował rzut karny którego na bramkę zamienił Damian Jaroń. Mało tego, w 64 minucie stało się coś nieoczekiwanego. To Pogoń objęła prowadzenie za sprawą bramki autorstwa Patryka Szymańskiego. Niestety marzenia o sprawieniu dużej niespodzianki przerwał w 77 minucie Kamil Orlik doprowadzając do wyrównania rywalizacji.

Przed meczem ten punkt bralibyśmy raczej w ciemno. Po nim czujemy lekki niedosyt bo do zwycięstwa nie zabrakło wiele. Jednak takie spotkanie napawa optymizmem na przyszłość. Liczymy że w kolejnym starciu sięgniemy po 3 punkty które znacznie poprawiłyby nastroje ale i pewnie pozycję w tabeli naszej drużyny. A ten mecz rozegramy już w najbliższą sobotę kiedy to o godzinie 15:00 w Grodzisku zmierzymy się z Huraganem Morąg .

III liga: Legia II Warszawa 2-2 (1-0) Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Bramki:
1-0 – 40′ Mateusz Grudziński (as. Radosław Pruchnik)
1-1 – 59′ Damian Jaroń (karny)
1-2 – 64′ Patryk Szymański
2-2 – 77′ Kamil Orlik (as. Piotr Cichocki)

Legia II: 19. Wojciech Muzyk – 26. Mateusz Grudziński, 4. Inaki Astiz, 6. Chris Philipps, 2. Ivan Obradović (46′ 20. Nikodem Niski) – 11. Paweł Wszołek (46′ 18. Piotr Cichocki), 15. Radosław Pruchnik, 5. Łukasz Łakomy, 8. Mateusz Praszelik (69′ 7. Kamil Orlik), 21. Kacper Kostorz (64′ 17. Radosław Cielemęcki) – 9. Kacper Wełniak

Pogoń: 12. Piotr Zieliński – 2. Michał Borychowski, 3. Bartosz Broniarek, 5. Norbert Jędrzejczyk, 6. Jakub Kołaczek (90′ 15. Bartłomiej Gajda), 10. Damian Jaroń (93′ 21. Kacper Łoś), 11. Michał Strzałkowski, 2. Mariusz Baranowski, 22. Grzegorz Gulczyński, 27. Michał Gładysz, 77. Patryk Szymański