Wynikiem 1-1 zakończył się mecz z wyżej notowanym Motorem Lublin. Nasi piłkarze byli blisko by zatrzymać rozpędzonych lublinian, ale niestety znowu o sobie dała znać końcówka meczu i indywidualny błąd. Bramkę dla nas zdobył Jean Franco Sarmiento już w 7 minucie meczu. Wyrównanie gościom zapewnił na 12 minut przed końcem Michał Fidziukiewicz.

Do meczu z Motorem przystępowaliśmy z dużymi apetytami na zwycięstwo, nasza drużyna po dobrze przepracowanym tygodniu, przed własną publicznością chciała zagrać dobrze i skutecznie. Już w przed meczowym raporcie meczowym Michał Zimmer powiedział, że obie drużyny grają atak pozycyjny, co dla widowiska piłkarskiego jest dobrym prognostykiem. O tym, że mamy chęć na zwycięstwo i będziemy pewnie do tego dążyli, mogliśmy przekonać się już w 7 minucie meczu. Piłkę w środku pola przejęła nasza drużyna, Kuba Kołaczek dał impuls do ataku, zagrywając piłkę do uciekającego lewą stroną Mateusza Lisowskiego, ten zbiegł w głąb pola i posłał centro strzał w pole karne, do którego dopadł Jean Franco Sarmiento, który pewnie wykończył dobrą akcję Pogoni. Po zdobytej bramce dalej szukaliśmy sposobu na ukąszenie lublinian, strzały zza pola karnego próbował oddać Kuba Kołaczek i Wojtek Kalinowski. O ile za strzałem w 17 minucie naszego kapitana dobrze poradził sobie Madejski, o tyle strzał w 24 minucie „Kaliny” sprawił mu już sporo kłopotów. Chwilę po tej akcji, dobrą okazję miał Motor, ale z bramki dobre wyjście zanotował Artur Haluch – który ubiegł Fidziukiewicza. Po dobrym okresie gry naszego zespołu, na 10 minut przed końcem pierwszej połowy oddaliśmy pole gościom, ale ich ataki kończyły się na pewnie grającej w tej części spotkania obronie naszego zespołu.

Drugą połowę rozpoczęliśmy z dwoma zmianami w składzie, bo niedyspozycje w przerwie zgłosił Michał Gładysz i Aleksander Theus. W ich miejsce na boisku pojawili się Rafał Zembrowski i Piotr Maślanka. Drugą połowę Motor musiał i chciał rozpocząć z impetem, ale długie utrzymywanie się przy piłce, wymiana wielu podań, wcale nie przynosiła zawodnikom trenera Marka Saganowskiego – oczekiwanych efektów. Natomiast my w 64 mieliśmy i powinniśmy wykorzystać sytuację bramkową. Wojtek Kalinowski wysokim podaniem z naszej połowy zagrał piłkę na wolne pole do Sarmiento, ten w pierwszym momencie uciekł obrońcom lublinian i wydawało się, że pewnie popędzie w kierunku bramki, tak się jednak nie stało, nasz zawodnik został w ostatnim momencie wypchnięty w boczny sektor pola karnego. Dosłownie chwilę potem, piłkę odzyskał jeszcze Kuba Kołaczek który zagrał na lewą stronę do Wojtka Kalinowskiego, którego mocny strzał z lewej nogi ponownie, choć z problemami, obronił Sebastian Madejski. Niecałe 10 minut później, dość zaskakujący strzał z 25 metrów oddał Maciej Firlej, ale świetną paradą bramkarską popisał się Haluch, odprowadzając zmierzającą pod poprzeczkę piłkę, na rzut rożny. W 78 minucie stało się to co jest naszą zmorą, brak odpowiedniej koncentracji, zbyt lekkie podania z wyrachowaniem wykorzystał Motor. W kierunku bramki ruszył Fidziukiewicz, podał piłkę do boku swojemu koledze, a ten z pierwszej piłki odegrał ją ponownie do najlepszego strzelca zespołu gościu, który powiększył swój dorobek strzelecki. Chwilę po wznowieniu od środka, ponownie przed szansą zdobycia bramki, znaleźli się goście, ale na nasze szczęście, wynik meczu nie uległ zmianie. W ostatnich 10 minutach to nasz zespół miał dwie dobre szanse na zdobycie gola. Najpierw zablokowany został strzał Mateusza Lisowskiego, a potem dobrze wchodzącego w pole karne Wrzesińskiego, zbyt mocnym podaniem, chciał obsłużyć Damian Jaroń.

Remis na tle tak doświadczonego rywala, należy szanować. Za tydzień zagramy w Bełchatowie. Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra Michał Zimmer.

Pogoń Grodzisk – Motor Lublin 1-1 (1-0)

Pogoń Grodzisk: 1. Artur Haluch – 23. Michał Zimmer, 99. Daniel Choroś, 27. Michał Gładysz (46′ 8. Rafał Zembrowski), 75. Aleksander Theus (46′ 20. Piotr Maślanka) – 77. Wojciech Kalinowski (69′ 10. Damian Jaroń), 18. Piotr Owczarek, 6. Jakub Kołaczek, 14. Michał Wrzesiński (90′ 13. Sebastian Kobiera), 7. Mateusz Lisowski – 9. Jean Franco Sarmiento (76′ 11. Michał Sacharuk).

Motor Lublin: 15. Sebastian Madejski – 27. Piotr Kusiński, 4. Wojciech Błyszko, 18. Arkadiusz Najemski, 11. Paweł Moskwik (69′ 45. Adam Ryczkowski) – 17. Filip Wójcik (46′ 33. Vitinho), 6. Tomasz Swędrowski (69′ 7. Maciej Firlej), 10. Rafał Król (56′ 21. Tomasz Kołbon), 77. Piotr Ceglarz, 20. Damian Sędzikowski (46′ 76. Cezary Polak) – 8. Michał Fidziukiewicz.

żółte kartki: Zimmer, Kołaczek, Choroś – Kusiński, Błyszko, Ceglarz.