D. Jaroń: Głód piłki był ogromny!!!

D. Jaroń: Głód piłki był ogromny!!!

Czy 2 miesięczny rozbrat z piłką spowodował duży głód i tęsknotę za wspólnymi grami i treningami? Czy decyzja o zakończeniu rozgrywek była podjęta zbyt pochopnie? Czy w drużynie czuć niepokój związany ze wspólnym przebywaniem i trenowaniem a co za tym idzie zwiększoną możliwością zarażenia?

Poniżej przedstawiamy rozmowę z naszym kapitanem, Damianem Jaroniem na temat panującej sytuacji związanej z pandemią korona wirusa.

Zapraszamy i życzymy przyjemnej lektory!!!

:MW

Damian na wstępie zapytam o uczucie kiedy dowiedzieliście się że możecie wznowić treningi po blisko 2 miesięcznym rozbracie z piłką? Czy czułeś „głód” piłki?

DJ: Zdecydowanie tak, głód piłki był ogromny, przez blisko dwa miesiące trenowaliśmy indywidualnie, głównie treningi tlenowe 5-6 razy w tygodniu. Dobrze było znów zobaczyć kolegów i wszystkich pracowników klubu po takiej przerwie.

Do gry wróciła Polska piłka w postaci meczu Pucharu Polski a w ten weekend także liga w ekstraklasie. Zgodzisz się ze stwierdzeniem że oglądanie ich bez udziału publiczności to jednak nie to samo?

DJ: Na pewno jest duża różnica, ale najważniejsze, że piłka wróciła do gry. Chyba wszyscy fani czekali na powrót pierwszych spotkań jak na finał ligi mistrzów.

Jakie jest Twoje zdanie na temat obecnej sytuacji w której się znaleźliście. Czy zakończenie rozgrywek w 3 lidze było jak najbardziej uzasadnione?

DJ: Bardzo liczyłem na wznowienie sezonu, przecież po to trenujemy, by grać mecze i rywalizować. Z czasem widzimy, że chyba zbyt szybko podjęto decyzje o zakończeniu sezonu.

Zapytam o „gorący” temat awansu na 2 ligowy poziom drużyny Sokoła Ostróda. Twoim zdaniem to dobra decyzja, czy jednak drużyna z Ostródy powinna zagrać mecz z rezerwami Legii Warszawa. A może masz jeszcze inne zdanie na ten temat?

DJ: Osobiście uważam, że powinien zostać rozegrany zaległy mecz pomiędzy Sokołem i rezerwami Legii.

Wracamy do naszej drużyny. Jak obecnie wyglądają Wasze przygotowania do wznowienia rozgrywek pod kątem nowego sezonu?

Od kilku tygodni możemy już trenować większą grupą, dlatego treningi wyglądają podobnie jak w sezonie. To jest dobry okres na lepsze zgranie zespołu, a także szansa dla wszystkich zawodników na pokazanie się lepiej trenerowi. mamy zaplanowane jeszcze trzy gry kontrolne w czerwcu, następnie chwila na złapanie oddechu i od początku lipca zaczynamy przygotowania pod nowy sezon. Z tego co wiem w połowie lipca wrócimy z meczami oficjalnymi w okręgowym pucharze polski

Po zdjęciach widzimy że nastroje w drużynie pomimo tej niecodziennej sytuacji są bardzo dobre. Jaka atmosfera panuje w zespole? Jakie są Wasze odczucia na temat obecnego stanu rzeczy?

DJ: Atmosfera jest dobra, tak jak wspominałem, po takiej przerwie dobrze było znów się spotkać i razem potrenować.

Wróciliście do zajęć ale czy odczuwasz/odczuwacie niepokój bądź lęk przed niewidzialnym przeciwnikiem jakim jest korona wirus?

DJ: Zdecydowanie nie, myślę że dla wszystkich piłka jest właśnie odskocznia od tego wszystkiego co dzieje się obecnie na świecie. Na boisku można zapomnieć o wszystkim innym i czerpać radość w treningu.

Z ligi nikt nie spadł, za to awans do niej uzyskało kilka zespołów. Czy większa ilość drużyn w 3 lidze Twoim zdaniem zwiększy atrakcyjność ligi a co za tym idzie poziom sportowy?

DJ: Rywalizacja będzie na pewno bardzo duża. ze względu na powiększenie ligi trzeba pamiętać, że na „dzień dobry” w przyszłym sezonie zagrożonych spadkiem będzie 6-8 zespołów. Do rozegrania będą prawdopodobnie 42 kolejki, dlatego bardzo ważna będzie szeroka i wyrównana kadra w zespole.

Jak na tle konkurencji Twoim zdaniem prezentować się będzie nasza Pogoń?

DJ: Jestem pewien , że w nowym sezonie zobaczymy lepszą Pogoń!