GKS Wikielec pokonany, cel zrealizowany!

Podopieczni trenera Chrobaka nie zwalniają tempa! Tym razem w pokonanym boju pozostawiliśmy GKS Wikielec! Wygrywamy 2-0 i coraz to wygodniej rozsiadamy się w fotelu lidera 3 ligi grupy pierwszej!

Pierwsza połowa to gra w której warunki dyktowała nasza Pogoń. W tej części gry stworzyliśmy sobie więcej okazji do zdobycia bramek niż drużyna gospodarzy. W 25 minucie udaje nam się zaskoczyć przeciwnika. Piłkę do pustej bramki skierował Michał Strzałkowski dla którego było to 8 trafienie w obecnym sezonie. Ten sam zawodnik w 39 minucie podwyższa prowadzenie Grodziskiej Pogoni. W pierwszej połowie pokazaliśmy się z dobrej strony i byliśmy bardzo ciekawi jak się zaprezentujemy w drugiej odsłonie tego pojedynku.

W drugiej połowie gra się zdecydowanie wyrównała. Nie mająca nic do stracnie ekipa z Wikielca mocniej zaatakowała w myśl zasady „albo odrobimy stratę albo stracimy kolejne bramki”. Jak się później okazało, nie sprawdził się żaden z powyższych scenariuszy. Pogoń mądrze broniła dostępu do swojej bramki a jeżeli już gospodarze znajdowali się w jej pobliżu to udanie interweniował Piotrek Zieliński bądź z pomocą raz przyszedł słupek obity piłką po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez zawodnika gospodarzy. Swoje okazje mieliśmy również i my, chociażby „Strzała” który kilkukrotnie próbował raz jeszcze zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Jednak ani jednej ani drugiej stronie sztuka zdobycia bramki się nie udała i mecz kończy się wynikiem 0-2 oznaczającym naszą wygraną!

Kolejną zresztą w tym sezonie. Dzięki temu nadal zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli. A do końca rozgrywek ligowych w tym roku pozostały nam już tylko 2 spotkania. Najbliższe rozegramy w sobotę 21 listopada kiedy to o godzinie 12:00 w Grodzisku zagramy z Pelikanem Łowicz który w dniu dzisiejszym pokonał 1-0 Błoniankę Błonie, naszego ostatniego ligowego rywala w tym roku.

GKS Wikielec – Pogoń Grodzisk 0-2 ( 0-2 )

Bramki: Strzałkowski x2

Skład Pogoni: Zieliński, Broniarek, Borychowski, Maślanka ( ’84 Rakowski ), Łoś, Jaroń ( ’80 Grabowski ), Kobiera, Urbański, Szymański ( ’80 Gzieło ), Wrzesiński, Strzałkowski ( ’87 Krajewski )

Skład GKS-u Wikielec: ieczerzak, Sz. Jajkowski, Kacperek, Górski, Korzeniewski, Cistowski, Jankowski (46 Wacławski), M. Jajkowski (81 Modrzewski), Szypulski, Suchocki (89 Kucznier), Bartkowski (57 Rosoliński)