Gotowi do walki!!!

Z każdą upływającą godziną zbliżamy się do rozpoczęcia sportowej walki o ligowe punkty.

Punkty, które są dla nas bardzo ważne. Każdy mecz to szansa na 3 „oczka”, a ta pierwsza okazja do ich zdobycia nadarza się w dniu jutrzejszym.

Z racji jutrzejszego spotkania z Błonianką zapytaliśmy naszych zawodników o ich nastroje przed tym meczem jak i pozostałymi w tej rundzie. Na pytania odpowiadali: Damian Jaroń oraz Michał Strzałkowski.

Damian Jaroń:

Damian, jak forma po przepracowanym okresie przygotowawczym? Pewnie nie możesz się już doczekać pierwszego spotkania o punkty?

DJ: Weryfikacja formy przyjdzie tak na prawdę dopiero w meczach mistrzowskich, ale najważniejsze, że udało się przepracować okres przygotowawczy bez większych urazów. Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy tylko dodatkowo mnie motywuje i nakręca do większej pracy ! Tak, nie mogę się już doczekać wznowienia rozgrywek.

Błonianka Błonie, nasz pierwszy ligowy rywal to przeciwnik… właśnie, czego się spodziewasz po naszym jutrzejszym rywalu?

DJ: Cieszę się, że na początek zagramy z wymagającym przeciwnikiem, który tak jak my chce grać piłką i się przy niej utrzymywać. Wierzę, że dzięki temu Nasz zespół będzie od początku skoncentrowany.

Wiadomo że najważniejszy jest każdy następny mecz ale czy zastanawiasz się bądź zastanawiacie jak może wyglądać ligowa tabela za kilka miesięcy?

DJ: Jesienią zaskoczyliśmy pozytywnie wszystkich sympatyków klubu i rozbudzaliśmy apetyt na więcej. Sami podnieśliśmy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej, ale tak jak już wspominałem, to Nas tylko dodatkowo napędza. Czy zerkamy na tabele? Oczywiście zdajemy sobie sprawę jak ważny i wymagający będzie dla nas marzec, ale koncentrujemy się na najbliższym przeciwniku. Jako kapitan mogę tylko zapewnić, że zrobimy wszystko, by na koniec sezonu kibice byli z Nas dumni.

Michał Strzałkowski:

W sobotę pierwszy mecz po przerwie zimowej. Pewnie odczuwałeś już spory głód ligowej piłki? Jak oceniasz swoją formę przed pierwszym meczem o punkty?

MS: Podczas okresu przygotowawczego zawsze jest duży głód meczów ligowych. O formie możemy porozmawiać jutro o 20.00 😉

Na pewno spoglądałeś w klasyfikacje strzelców na której to obecnie zajmujesz 3 miejsce z dorobkiem 10 zdobytych bramek. Czy zakładałeś sobie ile chciałbyś ich mieć na koniec sezonu?

MS: Liczby goli nie zakładam, natomiast chcę ich zdobyć tyle, aby wystarczyło do korony króla strzelców. Dużej straty nie ma, da się ją odrobić w jeden lub dwa mecze.

Skoro o sezonie mowa. Co jest Twoim celem na rundę wiosenną? Pytam o ten indywidualny ale i zespołowy?

Cel zespołowy to oczywiście awans, natomiast indywidualny to jak największy udział przy nim w formie goli i asyst. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zająć pierwsze miejsce w grupie i tego kibice mogą być pewni.