Horror zakończony happy endem!

W dzisiejszym, niezwykle ciekawym i zaciętym meczu pokonujemy ostatecznie 3-2 RKS Radomsko!!!

Stare przysłowie mówi że „prawdziwych mężczyzn poznaje się nie po tym jak zaczynają, a jak kończą”. To przysłowie doskonale pasuje do poczynań piłkarzy naszego klubu w starciu z Radomskiem.

Dzisiejszy mecz naprawdę mógł się podobać. Obydwie drużyny chciały zwyciężyć, przez co nie brakowało ciekawych sytuacji pod obydwoma bramkami. Niestety to goście z Radomska jako pierwsi zdobyli gola. W 20 minucie Piotra Zielińskiego pokonał Rafał Babul. Pogoń mogła szybko wrócić do gry lecz niestety piłka po strzale głową Michała Strzałkowskiego trafiła w poprzeczkę. Pod koniec pierwszej połowy Pogoń przycisnęła dążąc do wyrównania lecz niestety nie udało nam się zdobyć bramki.

Po zmianie stron liczyliśmy że podopieczni trenera Chrobaka zdobędą gola i rywalizacja zacznie się od nowa. Niestety minuty upływały a na tablicy wyników nadal widniał wynik 0-1. Na domiar złego zmienił się w 56 minucie kiedy to prowadzenie gości podwyższył Konrad Niedzielski. Nasza sytuacja w tej chwili zaczęła być co tutaj dużo mówić, trudna. Jednak co najważniejsze, nie poddaliśmy się. W 60 minucie wiara stała się jeszcze większa bo bramkę kontaktową zdobył Michał Strzałkowski! Walczyliśmy jeszcze bardziej, wierząc że nie wszystko jeszcze stracone. W 73 minucie niespotykana sytuacja, Kuba Kołaczek zdobywa bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego! Mamy remis! Od tej chwili mecz stał się iście szalony! Obydwie drużyny atakowały chcąc przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 90 minucie kiedy wydawało się że spotkanie zakończy się podziałem punktów Pogoń przeprowadziła szybką kontrę którą celnym strzałem zakończył Michał Wrzesiński!

Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni! Nasze zwycięstwo stało się faktem! To było naprawdę świetne widowisko sportowe które stworzyli piłkarze obydwu drużyn. Żałować tylko pozostaje że musiało się ono z wiadomych przyczyn odbyć bez Państwa udziału! Wiemy jednak że byliście z naszym zespołem i za swoich komputerów, telefonów wspieraliście czerwono-białych! To zwycięstwo jest także dla Was! Mamy lidera! W Grodzisku mamy znowu lidera:)

Po meczu wybrano tradycyjnie już zawodnika meczu. Pamiątkowy puchar ufundowany przez wiernych kibiców Pogoni trafił w ręce Kuby Kołaczka!

Brawo Kuba! Następny mecz Pogoń rozegra 7 listopada kiedy to o godzinie 15:00 w Białymstoku zmierzymy się z rezerwami miejscowej Jagielloni.

Pogoń Grodzisk – RKS Radomsko 3-2

Bramki: Strzałkowski, Kołaczek, Wrzesiński – Babul, Niedzielski

Skład Pogoni: Zieliński, Broniarek, Kołaczek, Lisowski (’63 Jaroń ), Kobiera ( ’77 Urbański ), Gzieło ( ’63 Łoś ), Maślanka, Krajewski ( ’63 Gładysz ), Wrzesiński, Szymański, Strzałkowski

Skład RKS Radomsko: Podleśny, Szczepaniak, Klepacz, Niedzielski ( ’78 Sambor ), Babul, Balcerzyk, Siewiera, Stefańczyk, Bocian, Saktura ( ’77 Kraska ), Płochocki ( ’68 Woźniak )