Jeszcze jeden!!!

W najbliższą sobotę czeka nas jeszcze jedno, ostatnie już w tym roku spotkanie ligowe! W Aleksandrowie Łódzkim o godzinie 13:00 zmierzymy się z miejscowym Sokołem!

Jeszcze miesiąc temu z wytęsknieniem wyglądalibyśmy zakończenia zmagań ligowych aby podczas długiej, zimowej przerwy w spokoju popracować nad lepszą formą pozwalającą regularniej zdobywać punkty zapewniające nam spokojne utrzymanie w 3 lidze. Po ostatnich 2 zwycięstwach trochę żałujemy że zostało nam już tylko jedno spotkanie bo widać że złapaliśmy pewnego rodzaju „wiatr w żagle” czego efektem cenne punkty które wydostały nas ze strefy spadkowej.

Nasze humory mogą być jeszcze lepsze bo w przypadku pokonania Sokoła nie dość że utrzymamy co najmniej 4 punkty przewagi nad strefą spadkową to na pewno zbliżymy się do drużyn nas wyprzedzających. A gdy przypomnimy sobie pierwszy mecz pomiędzy Pogonią i Sokołem to…mamy jeszcze większą ochotę wzięcia rewanżu!

Przypomnijmy, w pierwszej, inauguracyjnej kolejce 3 ligi w Grodzisku przegraliśmy z sobotnim rywalem 1-2. Bramki straciliśmy w… 1 minucie oraz w…92 minucie spotkania. Dodatkowo drugą bramkę goście zdobyli z rzutu karnego. Do dzisiaj pamiętamy to spotkanie i czas aby się za nie udanie zrehabilitować.

Łatwo jednak o punkty nie będzie. Sokół w dotychczas rozegranych 17 spotkaniach wywalczył 30 punktów co pozwalało im zajmować obecnie 5 miejsce w tabeli. Bilans sobotnich gospodarzy to 8 zwycięstw, 6 remisów i 3 porażki. Bilans bramkowy: 31 goli strzelonych i 21 straconych. W ostatniej kolejce Sokół przegrał 1-3 z Olimpią Zambrów.

Nasza Pogoń w tabeli plasuję się na 13 miejscu. Wywalczyliśmy 18 punktów. Liczymy że po sobotnim meczu dane nam będzie dopisać kolejne „trzy oczka” i jak wspomnieliśmy w zimę spokojnie popracować nad jeszcze lepszą naszą dyspozycją którą wierzymy zobaczymy na wiosnę! Prawdziwych mężczyzn poznaje się ponoć po tym jak nie zaczynają a kończą więc…panowie jesteśmy z Wami, pokażcie na co Was naprawdę stać!

Liczymy że w tym ostatnim meczu naszych piłkarzy zagrzewać do boju i walki będą nasi najwierniejsi kibice!

Kibicu, nie siedź w domu, jedź na Pogoń!!!