Komunikat Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.

W środę, 15 kwietnia 2020 roku, odbyła się wideokonferencja, w której udział wzięli prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek. Obrady miały charakter konsultacyjny. Omawiano między innymi aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju i jej wpływ na rozgrywki piłkarskie prowadzone przez wojewódzkie związki, zwłaszcza seniorskie III ligi i klasy niższe, a także rozgrywki kobiece i młodzieżowe oraz mecze Pucharu Polski.

Po konsultacjach z klubami postanowiono, że decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu, zostanie podjęta najpóźniej do 11 maja 2020. Po tym terminie określone zostaną szczegółowe rozwiązania dotyczące rundy wiosennej sezonu 2019/2020 roku.

Zgodnie zdecydowano, że wypracowane stanowisko będzie wspólne dla wszystkich Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podjęte ustalenia zostaną rekomendowane do zatwierdzenia Zarządowi PZPN.

Jedną z opcji jest chociażby zakończenie sezonu w którym to obecnie nikt by z 3 ligi nie spadał zaś awans uzyskała najlepsza obecnie drużyna ( Sokół Ostróda ). W przyszłym sezonie w lidze występowałoby więcej drużyn ( awanse z IV ligi ).

Jak to ostatecznie będzie wyglądało? Pozostaje nam jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość…

A Waszym zdaniem, jakie byłoby najkorzystniejsze rozwiązanie obecnego problemu?

Żródło: https://www.pzpn.pl/…/komunikat-wojewodzkich-zwiazkow-pilki…