Krzysztof Chrobak w Pogoni!!!

Bum! Skoro dzisiaj jest Wigilia to i do naszych domów przychodzi oczywiście Pan Jezus ale po nim także i Mikołaj. A jak i Mikołaj to i oczywiście prezenty. I takowy prezent przyniósł Święty Mikołaj także do naszej Pogoni. Chodzi oczywiście o ogłoszenie nazwiska nowego trenera pierwszego zespołu. A został nim doskonale znany w naszym klubie Krzysztof Chrobak!

Nowy-stary trener pracował w naszym klubie w sezonie 2016/2017 kiedy to po wygraniu swojej grupy w IV lidze graliśmy w barażach z Victorią Sulejówek o awans do 3 ligi. Niestety po przegranej batalii o awans Krzysztof Chrobak przeszedł do Polonii Warszawa. I to z w tym klubie pracował w ostatnim czasie. A jak wyglądała wcześniejsza kariera zawodowa naszego nowego trenera?

Karierę trenerską rozpoczynał na stanowisku szkoleniowca zespołu trampkarzy Orła Warszawa. Prowadził także zespół Polonii Warszawa (roczniki 95 i 96), a następnie drużyny juniorów Polfy, Hutnika i Polonii Warszawa. W listopadzie 2002 objął pierwszy zespół Polonii. Miał krótki okres pracy w Zniczu Pruszków, z którym przegrał baraże o prawo gry w 2. lidze. Do ekstraklasy wrócił jako asystent Macieja Skorży w Amice Wronki. Od listopada 2005 prowadził ten zespół samodzielnie osiągając z nim czwarte miejsce w lidze. W późniejszym czasie odrzucił propozycję Lecha Poznań, który chciał, by został asystentem trenera Franciszka Smudy.

Następnie współpracował w Zagłębiu Lubin z Edwardem Klejndinstem. 21 sierpnia 2006 zastąpił Dariusza Kubickiego w roli pierwszego trenera Górnika Łęczna. 17 października 2008 został zwolniony za porozumieniem stron.

Od 1 lutego 2011 prowadził drużynę Legionovii Legionowo, która występuje w III lidze, w grupie łódzko-mazowieckiej. Zastąpił na stanowisku pierwszego trenera, Piotra Topczewskiego, który otrzymał rolę asystenta Krzysztofa Chrobaka w legionowskim klubie. 13 października były szkoleniowiec Górnika Łęczna odszedł z Legionowa. Jego miejsce zajął Sebastian Dzisiewicz.

W czerwcu 2012 został asystentem Radosława Mroczkowskiego w Widzewie Łódź.

Od 12 do 31 sierpnia 2014 był tymczasowym trenerem Lecha Poznań zastępując na tym stanowisku Mariusza Rumaka.

Następnie trener Chrobak był koordynatorem Akademii Piłkarskiej „Kolejorza”

Trenera Krzysztofa Chrobaka serdecznie witamy ponownie w naszym zespole i życzymy oczywiście szybkiego i pewnego utrzymania oraz spełnienia własnych celów i założeń!!!

Wesołych Świąt:)