Legionovia Legionowo – Awansować rok po spadku

Od dzisiaj codziennie przedstawiać będziemy jednego z naszych rywali w grupie walczącej o mistrzostwo 3 ligi. Na pierwszy ogień przybliżamy sylwetkę najgroźniejszego obecnie przeciwnika czyli drugą w tabeli Legionovie Legionowo.

Novia to spadkowicz z 2 ligi który chcę na wspomniany poziom jak najszybciej powrócić. Klub założony w 1930 roku do największych swoich sukcesów może zaliczyć zajęcie 4 miejsca w rozgrywkach 2 ligi w sezonie 2013/2014 a także dotarcie do 1/16 finału pucharu Polski w sezonie 2018/2019 w której to nie sprostała Górnikowi Zabrze ( 0-1 ).

Trenerem zespołu z Legionowa jest Michał Piros który Novię prowadzi od 27 lipca 2020 r.

Najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem który reprezentuje Legionovie jest niewątpliwie Dariusz Zjawiński. Nominalny napastnik rozegrał w swojej karierze 85 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej zdobywając w niej 6 bramek.

Najskuteczniejszym obecnie graczem Legionovii jest Andrzej Trubeha, autor 10 ligowych trafień.

Legionovia w dotychczas rozegranych 21 spotkaniach wywalczyła 42 punkty. Bilans tej drużyny to 12 zwycięstw, 6 remisów i tylko 3 poniesione porażki. Novia zdobyła 32 gole, tracąc przy tym 19 bramek. Co ciekawe, drużyna z Legionowa lepiej czuje się w „gościach” niż na własnym stadionie. Na wyjeździe zespół ten odniósł aż 7 zwycięstw, 3 razy zremisował i poniósł tylko 1 porażkę.

Należy też wspomnieć iż Legionovia w 4 obecnych spotkań zdobyła…12 punktów czyli ich komplet.

Jeżeli chodzi o dotychczasowe starcie Legionovii z naszą Pogonią to do wspomnianego starcia doszło 19 sierpnia 2020 roku. W Grodzisku przegraliśmy 0-1 a jedyną bramkę zdobył wtedy Marcin Kluska. Pamiętamy, że w tamtym spotkaniu to nasza drużyna przeważała a Legionovia zdobyła bramkę w jednej z nielicznych swoich akcji.

Z zespołem Legionovii zmierzymy się dość szybko bo już w 2 kolejce grupy mistrzowskiej a dokładnie stanie się to w sobotę 10 kwietnia o godzinie 17:00 w Grodzisku.

Na pewno starcie z tym zespołem będzie niezwykle wymagające, ważne i istotne w kwestii układu w tabeli. Zresztą, każde spotkanie w grupie top 8 będzie meczem o być albo nie być jeżeli chodzi o przejście do historii. Historii Grodziskiej piłki nożnej…