M. Gładysz: Nie żałuję swojej decyzji o przyjściu do Pogoni!!!

Poniżej prezentujemy wywiad z młodym, niezwykle utalentowanym dwudziestoletnim wychowankiem KS-u Raszyn który pomimo młodego wieku zdążył już zagrać w młodzieżowej reprezentacji Polsko oraz przez wiele lat reprezentować barwy Warszawskiej Legii dla której to mając zaledwie 17 lat wystąpił w rozgrywkach 3 ligi.

Michał Gładysz, bo o tym zawodniku mowa podsumowuje swój niespełna ostatni rok pobytu w naszym klubie a także przedstawia swoje najskrytsze piłkarskie marzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z tą niezwykle ciekawą rozmową! Życzymy przyjemnej lektury!!!

:MW

Za chwilę minie rok jak jesteś w naszym klubie. Jak się czujesz zarówno w Pogoni jak i w samym Grodzisku?

MG: moje odczucia co do klubu są bardzo pozytywne, wszystkie założenia które sobie postawiłem zostały spełnione.

Czy gdybyś mógł cofnąć czas o blisko rok Twoja decyzja o przenosinach do Grodziska byłaby także pozytywna? Jeżeli tak to dlaczego?

MG: Nie żałuję swojej decyzji co do zmiany klubu, dzięki Pogoni zdobyłem nowy bagaż doświadczeń oraz możliwość zaprezentowania się w piłce seniorskiej.

Co wiedziałeś o naszym klubie zanim do niego dołączyłeś?

MG: Pogoń kojarzyła mi się z klubem w którym swoje pierwsze kroki stawiał Mateusz Wieteska a który aktualnie Jest zawodnikiem Legii Warszawa.

Jak oceniasz nasz klub pod względem zarówno sportowym jak i organizacyjnym? Co jest mocną stroną Pogoni a co mogłoby wyglądać lepiej?

MG: Organizacja w naszym klubie jest na bardzo wysokim poziomie.Pierwszą rzeczą która rzuciła mi się w oczy było zaangażowanie i doświadczenie współpracujących ze mną zawodników którzy mają za sobą wieloletni staż wyższych ligach.

Całą swoją dotychczasową przygodę z piłką nożną spędziłeś w zespołach młodzieżowych Warszawskiej Legii jak i drużynie rezerwowej „Wojskowych”. Jak oceniasz czas spędzony w Legii Warszawa?

MG: Legię wspominam z uśmiechem na twarzy poznałem tam wielu wspaniałych ludzi którzy przyczynili się do mojego rozwoju i zaopiekowali się mną.

Czy jest osoba której zawdzięczasz najwięcej jeżeli chodzi o sport i piłkę nożną i chciałbyś ją tutaj wyróżnić?

MG: Jest to mój tata gdyż to on zaszczepił we mnie miłość do Piłki Nożnej oraz wspierał mnie w dobrych jak i trudnych momentach.

W niedalekich Książenicach powstaje Akademia Piłkarska Legii Warszawa. Twoim zdaniem jak ona wpłynie na działalność Warszawskiej drużyny. Czy czasie kiedy Ty występowałeś w Legii właśnie takiego ośrodka brakowało?

MG: Myślę że ta inwestycja wesprze klub oraz podwyższy jego jakość na każdym szczeblu. Uważam że taki obiekt jak w Książenicach powinien być już dawno.

Wróćmy do Pogoni. W naszym zespole prowadziło Ciebie już 2 trenerów. W rundzie jesiennej trener Moskal zaś na wiosnę trener Chrobak. Jak oceniasz warsztat trenerski tych szkoleniowców. Co ich od siebie różniło?

MG: Obydwaj trenerzy spełniają swoją rolę bardzo dobrze, przyczyniając się do rozwoju każdego z naszych zawodników. Do obu trenerów nie mam żadnych uwag. Zarówno jeden jak i drugi Trener dawał mi liczne wskazówki które często wykorzystuje na boisku. Każdy z nich stosował podobne metody szkolenia

Jak oceniasz atmosferę panującą w naszej drużynie zarówno w szatni jak i na trybunach?

MG: Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra, z każdym zawodników utrzymuje pozytywne relacje co sprawia że dobrze komunikujemy się na boisku. Podczas każdego meczu towarzyszą nam kibice którzy motywują nas i wspierają.

Z kim z zespołu masz najlepsze relacje?

MG: Z każdym zawodnikiem mam dobrą relację lecz najlepszy kontakt mam z Kacprem Łosiem.

Twoje największe piłkarskie marzenie?

MG: Największym piłkarskim marzeniem jest zadebiutowanie w topowej drużynie włoskiej, a dokładnie w Juventusie Turyn.

Czy decyzja o zakończeniu zmagań w rozgrywkach 3 ligi Twoim zdaniem została podjęta zbyt pochopnie?

MG: Pomimo decyzji o zakończeniu rozgrywek ze względu na panującą pandemie wszelkie podjęte środki mają swoje uzasadnienie które ma na celu ochronę naszego zdrowia.

W rundzie jesiennej rozegrałeś 12 spotkań w barwach naszej drużyny. Czy jesteś z nich zadowolony ze swojej postawy?

MG: Do każdego meczu podchodziłem w ten sam sposób i z tym samym nastawieniem dawałem z siebie 100% niezależnie od drużyny z którą graliśmy. Uważam że we wszystkich z tych spotkań zagrałem solidnie.

Jak radzisz sobie z obecną sytuacją pandemii koronawirusa? Czy odczuwasz jakiś lęk bądź strach przed możliwością zarażenia?

MG: Nie panikuje oraz nie bagatelizuję, staram się zachować wszystkie środki ostrożności i do wszystkiego podchodzić z chłodną głową.

Czego życzyć Tobie w najbliższym czasie?

MG: Myślę że w obecnej sytuacji najbardziej przyda mi się zdrowie zarówno na boisku jaki Poza nim .