M. Wrześniewski: Pogoń wyróżnia profesjonalizm!

Poniżej prezentujemy rozmowę z Michałem Wrześniewskim, obrońcą, który wzmocnił nasz zespół przed startem rundy wiosennej.

Wychowanek Korony Kielce w wywiadzie mówi o swoich pierwszych odczuciach w zespole Pogoni oraz wspomina swój debiut w Ekstraklasie.

Zapraszamy i życzymy przyjemnej lektury!

Rozmawiał: Marcin Wojciechowski.

Michał, przede wszystkim witamy w naszym zespole! Pierwsze wrażenia?

MW: Witam serdecznie , pierwsze moje wrażenie jest jak najbardziej pozytywne.

Jak to się stało że znalazłeś się w naszym klubie?

MW: Po rozegranej rundzie wiosennej , gdzie byłem podstawowym zawodnikiem , niestety Znicz przestał na mnie stawiać , dlatego też postanowiłem nie zostawać w tym klubie tylko odbudować formę w innym zespole.

Ostatnio występowałeś w 2 ligowym Zniczu dla którego to wystąpiłeś w rundzie jesiennej w 6 spotkaniach na 20 możliwych. Czy wierzysz że w Pogoni licznik występów będzie o wiele bardziej okazały?

MW: Patrząc na moje doświadczenie , myślę ze tak.

Jak oceniasz atmosferę panującą w naszym klubie? Z kim masz najlepsze relacje?

MW: Jestem zbyt krótko , dopiero poznaje chłopaków , atmosfera w zespole jednak jest bardzo dobra.

Jak oceniasz warsztat szkoleniowy trenera Krzysztofa Chrobaka?

MW: Miałem przyjemność pracować z wieloma trenerami , od ekstraklasy po 3 ligę. Trener Krzysztof Chrobak jest jednym z lepszych trenerów z którymi współpracowałem.

27.05.2014, czy ta data coś Ci mówi?

MW: Oczywiście ze pamiętam , debiutu w ekstraklasie się nie zapomina.

Dokładnie, wtedy właśnie zadebiutowałeś w ekstraklasie w barwach Korony Kielce. Jakie to uczucie dla młodego, 20 letniego chłopaka? Co pamiętasz z tamtego spotkania?

MW: Na pewno było to spełnienie marzeń , bardzo ciężko na to pracowałem życzę każdemu zawodnikowi żeby mógł tego doświadczyć.

Czy wierzysz że jeszcze będzie Ci dane wystąpić w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce?

MW: Myślę ze każdy zawodnik marzy i pracuje na to żeby grać w ekstraklasie.

Jak na swój wiek zdążyłeś rozegrać już ponad 140 występów w rozgrywkach seniorskich. Który z tych występów wspominasz najlepiej a o którym chciałbyś jak najszybciej zapomnieć?

MW: Najlepiej wspominam mój debiutancki mecz w ekstraklasie oraz mecze barażowe które dały Garbarni Kraków awans do pierwszej ligi. A jeśli chodzi o mecze które najchętniej bym zapomniał -uważam ze takich meczy nie ma co rozpamiętywać.

Zdążyłeś wystąpić już w kilku klubach. Jak na ich tle przedstawia się nasza Pogoń? Zarówno od strony sportowej jak i organizacyjnej?

MW: Pogoń jak na 3 ligowy klub prezentuje się bardzo dobrze , a co ciekawe od strony organizacyjnej jest dużo bardziej profesjonalny niż inne klubu na wyższym poziomie.

Jakie cele stawiasz sobie w nadchodzącej rundzie?

MW: Przede wszystkim solidna i ciężka praca na co dzień która zaowocuje grą w podstawowym składzie.

Czego Tobie życzyć w tej rundzie?

MW: Zdrowia bo ono jest najważniejsze.