Mamy LIDERA, w Grodzisku mamy LIDERA!!!

W dzisiejszym meczu ligowym rozgrywanym w Grodzisku podopieczni trenera Chrobaka pokonali 1-0 Unię Skierniewice.

Tak wiemy, że ponownie się powtarzamy. Że i po ostatnim meczu był moment że nasza drużyna znajdywała się na szczycie tabeli 3 ligi ale właśnie… wtedy tym liderem byliśmy tylko kilka godzin. Dzisiaj wiemy, że tę pozycję będziemy piastować co najmniej do przyszłej kolejki. My jednak wierzymy, że taki stan rzeczy utrzyma się jak najdłużej, oby oczywiście aż do końca sezonu!

Zdajemy sobie sprawę, że za nami jest dopiero 9 rozegranych kolejek i tak naprawdę gra dopiero się rozpoczęła, ale przecież nikt nie zabroni nam marzyć i wierzyć w realizację tych marzeń. Celem naszego zespołu jak i zresztą większości pozostałych jest przede wszystkim zajęcie miejsca w pierwszej ósemce bo jak wiemy ono da na pewno pewne utrzymanie na przyszły sezon. Wszystko co ponad ten plan, to dodatkowy, miły bonus!
Wracając do dzisiejszego spotkania wiedzieliśmy, że czeka nas ciężki mecz z wymagającym rywalem. Obydwie drużyny ostatnie spotkania wygrywały a od samego początku dzisiejszego meczu pokazały, że liczyć się będzie dla nich tylko zwycięstwo. Spotkanie przez cały czas jego trwania było bardzo wyrównane. Swoje szanse miała Pogoń jak i Unia. Czasem brakowało skutecznego wykończenia, czasem dopisało szczęście którym była chociażby poprzeczka w którą uderzyła piłka po strzale zawodnika gości.

Gdy wydawało się że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem gola „do szatni” w 43 minucie zdobył dla naszego zespołu Michał Wrzesiński. Co ciekawe, ten zawodnik ostatnio reprezentował barwy właśnie Unii Skierniewice tak więc w najlepszy z możliwych dla siebie sposobów przypomniał się swojemu byłemu zespołowi – trenera Rafała Smalca.

Po zmianie stron nadal byliśmy świadkami wyrównanego pojedynku. Pod koniec co zrozumiałe, nie mająca nic do stracenia Unia mocniej zaatakowała a pod naszą bramką zaczęło być chwilami „gorąco”. 4 minuty doliczonego czasu gry przez sędziego dłużyły nam się niemiłosiernie ale na całe nasze szczęście i dzięki skutecznej grze w obronie naszego zespołu, nie daliśmy sobie odebrać tego zwycięstwa!

Cieszymy się z kolejnych punktów i kolejnego zwycięstwa! Liczymy, że ta seria trwać będzie jeszcze długi czas i że w kolejnym meczu znowu pokażemy dobrą grę w naszym wykonaniu. A ten następny mecz rozegramy w Kutnie 10 października o godzinie 15:00 zmierzymy się z miejscowym Klubem Sportowym.

„Wygrał, wygrał ten mecz, niech się niesie zwycięska Pieśń!!!”

Tytuł i puchar dla najbardziej zaangażowanego i walecznego zawodnika meczu wybranego przez naszych kibiców trafił w ręce Kacpra Gzieło! Po raz kolejny ten młody defensor naszego zespołu pokazał się z bardzo dobrej strony! Gratulujemy!

Pogoń Grodzisk – Unia Skierniewice 1-0 ( 1-0 )
Bramka: Michał Wrzesiński 43′

Widzów: 320

Skład Pogoni: Przyrowski, Maślanka, Gzieło, Broniarek, Krajewski, Lisowski, Kołaczek, Kobiera, Wrzesiński, Jaroń, Szymański (81′ Strzałkowski)

Skład Unii: Brudnicki, Kowalczyk, Makuch, Karasek (72′ Nowak), Łojszczyk, Czarnecki, Pieńkowski, Berłowski, Dudziński, Stępień, Dzięgielewski