Mamy to!!!

W końcu! W ostatnim meczu z RKS-em Radomsko odnosimy pierwsze zwycięstwo w tym sezonie pokonując gospodarzy 3-1!

Przed meczem zdawaliśmy sobie sprawę że o punkty będzie niezwykle ciężko. Gospodarze wczorajszego meczu w swoim składzie mają zawodników którzy „nie z jednego piłkarskiego pieca chleb jedli”. Wspomnieć chociażby należy takich graczy jak Krzysztof Pilarz, Adrian Klepczyński czy Mariusz Przybylski czyli zawodników którzy rozegrali wiele spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Wiedzieliśmy także że każde spotkanie bez wygranej powoduje u nas większą presję z którą przyjdzie nam się dodatkowo zmierzyć.

I tą presję było widać na początku spotkania w które to lepiej „weszli” miejscowi zawodnicy. To oni przeważali i bardziej zagrażali bramce strzeżonej przez Sebastiana Przyrowskiego. Jednak od 15 minuty gra się wyrównała. Pomimo dobrych kilku okazji z obydwu stron do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Drugą połowę rozpoczęliśmy jak najlepiej tylko mogliśmy. W 49 minucie Kuba Kołaczek zdobywa bramkę i to Grodziski KS objął prowadzenie! Niestety w 62 minucie chwila dekoncentracji i Radomsko wyrównuje stan rywalizacji. Każda kolejna minuta to rosnąca niepewność i pytanie, kto zdobędzie gola bo sytuacji nie brakowało zarówno dla nas jak i gospodarzy. W 77 jednak to nasza Pogoń wyprowadza cios zakończony kolejnym golem. A zdobył go Patryk Szymański. Nie mający nic do stracenia gospodarze mocniej zaatakowali co wykorzystała Pogoń wyprowadzając w 90 minucie kontrę zakończoną golem autorstwa Kuby Łabędy!

W ten oto sposób odnosimy długo wyczekiwane zwycięstwo które na pewno da nam więcej spokoju jak i mamy nadzieję że na dobre odblokuje naszych zawodników! Liczymy że w kolejnym meczu pokażemy się znowu z dobrej strony, zdobywając kolejne punkty! A to spotkanie rozegramy już w najbliższą sobotę kiedy to o godzinie 15:30 w Grodzisku mierzyć się będziemy z Bronią Radom. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na to spotkanie!

RKS Radomsko – Pogoń Grodzisk 1-3 ( 0-0 )

Bramki: Kamil Sadziński – Kuba Kołaczek, Patryk Szymański, Jakub Łabęda

Skład Pogoni: Przyrowski, Małkowski ( ’79 Borychowski ), Jędrzejczyk, Broniarek, Łoś, Szymański (’79 Łabęda ), Gajda (’79 Pietraszek ), Baranowski, Jaroń żk ( ’85 Grabowski ) Kołaczek żk, Strzałkowski