Mecz z Legią, meczem o szczyt tabeli!

W sobotę o godzinie 16:00 pierwsza drużyna Pogoni zmierzy się w Grodzisku z ekipą gości, rezerwami warszawskiej Legii.

Słowo goście średnio obecnie pasuje do zespołu „Wojskowych”. Jak wiemy druga drużyna Legii swoje mecze „domowe” rozgrywa właśnie przy Al. Mokronoskich 4 w Grodzisku Mazowiecki. To boisko doskonale jest znane Legionistom a na nim dotychczas wywalczyli 5 punktów w 3 rozegranych meczach.

Ogólny bilans podopiecznych trenera Tomasza Sokołowskiego to 11 punktów wywalczonych w 6 spotkaniach. Bilans Legionistów to 3 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka. Bilans bramkowy: 17 goli strzelonych i 8 straconych. W ostatnim meczu rezerwy Legii zremisowały 1-1 z Błonianką Błonie. Jedyną bramkę dla sobotnich „gości” zdobył najlepszy strzelec „Wojskowych” Szymon Włodarczyk który już 6 razy wpisywał się na listę strzelców w rozgrywkach 3 ligi.

Grodziska Pogoń w ostatnim meczu odniosła niezwykle ważne zwycięstwo. W Białej Piskiej wygraliśmy 1-0 z miejscowym Zniczem a gola na wagę 3 punktów zdobył Kuba Kołaczek. Wygrana pozwoliła nam awansować na 4 miejsce w tabeli. Nasz dorobek to 4 odniesione zwycięstwa i 2 poniesione porażki. Bilans bramkowy natomiast to 11 goli strzelonych oraz 5 straconych.

Bez wątpienia sobotni mecz jest najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem tej kolejki. Zagrają w nim zespoły, które potrafią grać w piłkę a w samych meczach stwarzają sobie sporo okazji do zdobycia gola. Mamy nadzieję, że w sobotę będziemy świadkami dobrego widowiska sportowego z udziałem czołowych zespołów 3 ligi, które w obecnym sezonie są sobie szczególnie bliskie, obydwie przecież swoje mecze domowe rozgrywają w tym samym miejscu, w Grodzisku Mazowieckim!

Na tym meczu nie powinno nikogo zabraknąć. Przyjdźmy i wspierajmy z trybun naszych piłkarzy!

Kibicu, nie siedź w domu, przyjdź na Pogoń!!!