Mecz zmarnowanych szans…

Niestety, przegraną 0-1 zakończyło się dzisiejsze spotkanie naszej Pogoni przeciwko Legionovii Legionowo.

Początek meczu to wyrównana gra z obydwu stron. Oglądaliśmy dobre widowisko sportowe w którym nie brakowało zaangażowania i walki o każdy metr boiska. Od 20 minuty zaczęła się zarysowywać przewaga naszej drużyny. Niestety w niektórych sytuacjach brakowało nam skuteczności bądź szczęścia. Do przerwy wynik bezbramkowy ze wskazaniem na podopiecznych trenera Chrobaka.

Po przerwie ciężko było uwierzyć w pecha jaki miała Pogoń. Najpierw nieliczna kontra gości została zakończona bramką autorstwa Marcina Kluski w 53 minucie meczu a kilkanaście minut później poważne osłabienie Pogoni w postaci groźnie wyglądającej kontuzji Rafała Zembrowskiego. Mamy nadzieję że Rafałowi nic poważnego się nie stało i będzie mógł wspomóc zespół w najbliższej przyszłości. Po zdobytej bramce Legionovia cofnęła się na swoją połowę licząc przede wszystkim na kontry.

Pogoń próbowała, Pogoń szarpała ale wszystko przypominało tzw. bicie głową w mur. W pozostałych sytuacjach na ratunek gościom przychodził albo słupek albo poprzeczka bądź świetnie interweniujący bramkarz. Sytuacji w tej części mieliśmy tyle że można nimi byłoby obdarzyć kilka spotkań. Gdyby w piłce liczyły się statystyki w postaci oddanych strzałów i posiadania piłki bez wątpienia wysoko wygralibyśmy to spotkanie ale jak wiemy liczy się to co w „sieci” a w niej piłka tylko raz znalazła w bramce. A że była to nasza bramka przegrywamy ostatecznie 0-1. Szkoda…

Szansa na rehabilitację przychodzi szybko gdyż już w niedzielę o godzinie 11:00 w Grodzisku zmierzymy się z Bronią Radom. Obyśmy w tym meczu mieli więcej szczęścia bo piłkarko dzisiaj wyglądaliśmy naprawdę dobrze.

Po dzisiejszym meczu kibice Pogoni wybrali najbardziej zaangażowanego i wkładającego w mecz całe serce zawodnika Pogoni. Został nim Kuba Kołaczek.

Pogoń Grodzisk – Legionovia Legionowo 0-1 ( 0-0 )

Bramka: Marcin Kluska

Widzów: 350

Sędziował: Tomasz Lewandowski

Skład Pogoni: Przyrowski, Maślanka, Zembrowski ( ’69 Krajewski ), Łoś Broniarek, Lisowski ( ’80 Gzieło ), Kobiera, Kołaczek, Jaroń ( ’62 Grabowski ), Szymański ( ’62 Wrzesiński ), Strzałkowski

Skład Legionovii: Błesznowski, Kaczorowski, Kluska, Bajdur ( ’83 Kowalski ), Koziara, Mich ( ’45 Karabin ), Turkowski (’45 Dąbrowski ), Barański, Worach, Trubeha, Choroś