Mistrzowska Pogoń!!!

Stało się to co stać się musiało! Pogoń po remisie 2-2 z Błonianką Błonie została Mistrzem IV ligi! To oznacza że już pewni gry w barażach będziemy mogli od teraz już z pełną świadomością przygotowywać się do tego arcyważnego meczu barażowego.

W starciu z Błonianką tak jak przewidywaliśmy nie brakowało emocji i zaangażowania w grę ze strony obydwu drużyn. Po zawodnikach z Błonia nie było widać zmęczenia po środowej potyczce pucharowej z rezerwami Legii Warszawa. Lepiej w mecz weszła Pogoń która w 13 minucie za sprawą Michała Strzałkowskiego wyszła na prowadzenie. Nasza radość jednak nie trwała długo. Chwilę później bo w 15 minucie do wyrównania doprowadził były zawodnik Pogoni, Marcin Gregorowicz. Trzy minuty później, w 18 minucie znowu prowadziliśmy. I znowu na listę strzelców wpisał się Michał Strzałkowski. Ale i tego prowadzenia nie udało nam się utrzymać. W 32 minucie Radosław Bartoszewicz ku uciesze kibiców z Błonia doprowadził do wyrównania.

Druga połowa choć zacięta nie przyniosła więcej bramek. Podział punktów stał się zatem faktem. I choć tego meczu nie wygraliśmy to jednak po nim się bardzo cieszymy. Mamy mistrzostwo, pierwszy cel zatem zrealizowaliśmy. Teraz przed nami drugi, niezwykle istotny.

Jednak za nim do niego dojdzie musimy rozegrać jeszcze kilka kolejek ligowych. W następną sobotę o godzinie 15:30 w Grodzisku zagramy z Wilgą Garwolin.

Błonianka Błonie – Pogoń Grodzisk 2-2 ( 2-2 )

Bramki dla Pogoni: Michał Strzałkowski x2

Skład Pogoni: Folc. Borychowski, Jędrzejczyk, Małkowski, Krajewski, Łabęda ( ’69 Pietraszek ), Baranowski, Kołaczek, Jaroń ( ’69 Pieczyński ), Szymański, Strzałkowski ( ’88 Grabowski )