W 15 kolejce eWinner 2.Ligi musimy niestety uznać wyższość naszego rywala – Chojniczanki. Drużyna trenera Krzysztofa Chrobaka przegrała wysoko, bo aż 3-0.

Przed meczem w przed meczowym raporcie trener Chrobak poinformował, że drużyna na ten mecz wyjdzie bez swoich dwóch podstawowych zawodników, przede wszystkim to Kuba Kołaczek, który jest w tym sezonie motorem napędowym naszej drużyny, ale także Jean Franco Sarmiento, którego w ostatnim tygodniu zmogła choroba. Po raz pierwszy w tym sezonie od pierwszej minuty szansę więc otrzymali dublerzy, a konkretnie Bartłomiej Urbański.

Od początku meczu można napisać, że mecz układał się po myśli naszej drużyny, kontrolowaliśmy grę, stwarzaliśmy sobie sytuacje ale brakowało dobrego wykończenia akcji. Już na początku meczu faul z niebezpiecznej odległości miała Chojniczanka, ale strzał Wolsztyńskiego znacznie minął bramkę Halucha. W 17 minucie powinniśmy prowadzić, ale świetnej okazji do strzelenia bramki nie wykorzystał Filip Sobiecki. Piłkę w pole karne wstrzelił Wojciech Kalinowski, przytomnie przepuścił ją Damian Jaroń, ale strzał Sobieckiego okazał się niestety za lekki. Niestety to była jedna z lepszych okazji w tej części meczu, bo większość naszych ataków kończyła się na obrońcach Chojniczanki, która w 41 minucie meczu na domiar złego objęła prowadzenie. W 41 minucie dośrodkowanie świetnie wykorzystał Tomasz Mikołajczak, który mocnym strzałem pokonał naszego golkipera. Pierwszą połowę nie dość, że kończymy z jedną bramką po stronie gości, to drugą zaczniemy w 10. Tuż przed samą przerwą czerwony kartonik obejrzał Bartłomiej Urbański.

Drugą połowę zaczęliśmy dość odważnie. Już w pierwszej minucie jej trwania dobre okazje miał Jaroń, ale wydaje się, że był nieczysto przytrzymywany w polu karnym, co znacznie utrudniało mu dobre wykończenie. Niestety na fakt przewagi jednego zawodnika, to goście kontrolowali przebieg meczu i umiejętnie nas kontrowali. Już w 64 minucie wpadł drugi gol dla gości, ale był spalony. W 69 minucie po podaniu Wolsztyńskiego na indywidualną akcję zdecydował się Szymon Skrzypczak, który minął Michała Gładysza i z łatwością pokonał Artura Halucha. Kropkę na i na pięć minut przed końcem silnym strzałem pod poprzeczkę ustalił Marcin Grolik.

Za tydzień wyjazd do Kalisza.

Pogoń Grodzisk – Chojniczanka Chojnice 0:3 (0:1)
bramki: Tomasz Mikołajczak 41′, Szymon Skrzypczak 69′, Marcin Grolik 85′

Pogoń: 1. Artur Haluch – 75. Aleksander Theus, 8. Rafał Zembrowski, 99. Daniel Choroś, 20. Piotr Maślanka (63′ 23. Michał Zimmer) – 32. Wojciech Kalinowski (68′ 14. Michał Wrzesiński), 13. Sebastian Kobiera (63′ 27. Michał Gładysz), 16. Bartłomiej Urbański, 22. Filip Sobiecki (63′ 17. Kacper Gzieło), 7. Mateusz Lisowski – 10. Damian Jaroń (73′ 11. Michał Sacharuk).

Chojniczanka: 1. Kamil Broda – 20. Michał Grobelny (64′ 31. Sebastian Olszewski), 3. Marcin Grolik, 4. Paweł Czajkowski, 28. Michał Mikołajczyk – 11. Kamil Mazek (82′ 9. Szymon Emche), 45. Mateusz Cegiełka, 17. Tomasz Mikołajczak (71′ 7. Artur Pląskowski), 77. Łukasz Wolsztyński (71′ 8. Sam van Huffel), 91. Mateusz Klichowicz – 30. Szymon Skrzypczak (82′ 10. Maciej Kona).

żółte kartki: Theus – Grobelny

czerwona kartka: Bartłomiej Urbański (45. minuta, Pogoń, za kopnięcie przeciwnika).

sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).