Nokaut…

Wysoką przegraną 0-5 zakończyło się dzisiejsze spotkanie naszej Pogoni z Pelikanem Łowicz.

Niestety kolejny mecz nie tylko przegraliśmy ale sobie go bardzo skomplikowaliśmy już na samym początku. A tą komplikacją jest kolejna szybko stracona bramka. Z Sokołem pierwszy gol dla naszego przeciwnika padł w 31 sekundzie, dzisiaj tą bramkę straciliśmy w 3 minucie. Pomimo jej utraty próbowaliśmy grać ale nie za bardzo mieliśmy pomysł na rozmontowanie obrony gości z Łowicza. Pelikan za to przewyższał nas samą kulturą gry, spokojem oraz cierpliwością w konstruowaniu swoich akcji. W 26 minucie już wiedzieliśmy że o korzystny wynik będzie niezwykle ciężko. A to dlatego że drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Bartosz Broniarek. W 41 minucie Pelikan strzela bramkę grającej w osłabieniu Pogoni. Na domiar złego zrobił to nasz były zawodnik, Michał Żółtowski.

O drugiej połowie chcemy jak najszybciej zapomnieć więc napiszemy tylko że się odbyła. To było 45 minut które były bardzo bolesne dla kibica Pogoni. Walki i zaangażowania nie sposób nam było odmówić ale brakowało jednego: jakości w naszej grze. Tej nie zabrakło gościom którzy kolejno w 66, 88 i 90 minucie zdobywali kolejne bramki. A wszystkie trzy zdobył Damian Warchoł. Oprócz niego i Michała trafił jeszcze Filip Kowalczyk.

Cóż, przywitanie z 3 ligą mamy niezwykle bolesne. 3 mecze, 3 porażki, ostatnie miejsce w tabeli. Nie tak to miało wyglądać ale nie załamujemy rąk. Wierzymy że kolejne spotkanie będzie tym w którym zdobędziemy wreszcie pierwsze punkty. Stać nas na to bo jesteśmy z naszą drużyną na dobre i na złe i o tym pamiętajmy. Miesiąc temu wychwalaliśmy naszą drużynę a teraz słychać było głosy niezadowolenia. Bądźmy z nią w tych ciężkich chwilach bo teraz tego bardzo potrzebuje!

Kolejny mecz rozegramy w sobotę kiedy to o godzinie 17:00 zagramy na wyjeździe z Concordią Elbląg.

Pogoń – Pelikan 0-5 ( 0-2 )

Bramki: Warchoł x3, Kowalczyk, Żółtowski

Widzów: 400

Skład Pogoni: Przyrowski, Borychowski, Małkowski, Łoś, Jędrzejczyk, Broniarek ( 26 Cz.k. ) Grabowski ( ’34 Kołaczek ), Łabęda, ( ’45 Jaroń ), Baranowski ( ’80 Gajda ) Szymański, Strzałkowski

Skład Pelikana: Humerski, Wawrzyński, Stolarczyk, Kaczorowski, Żółtowski, Piekarski ( ’73 Mycka ), Pomianowski ( ’70 Bućko ), Bylewski, Kowalczyk ( ’35 Kieplin ), Głowiński ( ’45 Wyszogrodzki ), Warchoł