Olimpia pokonana!!!

Zwycięstwem 2-1 naszej Pogoni zakończyło się dzisiejsze spotkanie ligowe przeciwko drużynie Olimpii Zambrów.

Zwycięzców się nie sądzi. Tak głosi znane przysłowie sportowe. Dzisiejsze spotkanie na pewno nie należało do łatwych i przyjemnych. Olimpia pomimo zajmowania odległego miejsca w ligowej tabeli zawiesiła bardzo wysoko poprzeczkę naszej drużynie w dzisiejszym spotkaniu. Gra się tak jak przeciwnik pozwala a goście z Zambrowa na niewiele pozwalali dzisiaj podopiecznym trenera Chrobaka.

Przez cały praktycznie mecz trwała wyrównana walka o każdą piłkę, o każdy metr boiska. Niestety, w pierwszej połowie to goście zaskoczyli drużynę Pogoni i to oni schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Gola w 38 minucie zdobył dla Olimpii Michał Steć.

Po zmianie stron Pogoń mocniej przycisnęła. Dążyliśmy do wyrównania i ta sztuka udała nam się wreszcie w 62 minucie kiedy gola wyrównującego zdobył Michał Wrzesiński. Trzeba tutaj pochwalić Michała Strzałkowskiego którego mocny strzał trafił w poprzeczkę a Wrzesińskiemu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do pustej bramki. Po zdobyciu gola uwierzyliśmy że ten mecz możemy wygrać. W 83 minucie miała miejsca świetna akcja Pogoni. Idealne dośrodkowanie Kuby Kołaczka wykorzystał Michał Strzałkowski który tzw. szczupakiem zdobywa bramkę jak się później okazało na wagę 3 punktów.

Dla popularnie zwanego „Strzały” ten mecz był niejako pięknym, lekko spóźnionym prezentem urodzinowym. W dniu wczorajszym Michał skończył 28 lat! Życzymy oczywiście naszemu solenizantowi zdrowia i wielu, wielu bramek w naszych barwach!!!

Po spotkaniu wybrano zawodnika meczu w naszej drużynie. Pamiątkowy puchar mógł trafić tylko w jedne ręce. Michała Strzałkowskiego oczywiście!!! Gratulujemy i raz jeszcze życzymy wszystkiego najlepszego!!!

Zwyciężamy i dopisujemy sobie kolejne 3 punkty do naszego dorobku w 3 lidze! I już rozpoczynamy przygotowania do kolejnego spotkania które rozegramy w niedzielę 25 października kiedy to o godzinie 16:00 na wyjeździe zagramy z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Szkoda tylko że będzie to kolejne spotkanie bez udziału kibiców. Takie mecze to nie to samo… Ale cóż, musimy przetrwać razem te ciężkie chwile…

Pogoń Grodzisk – Olimpia Zambrów 2-1 ( 0-1 )

Bramki: Wrzesiński, Strzałkowski – Steć

Widzów: brak

Skład Pogoni: Zieliński, Broniarek, Kołaczek, Lisowski, Jaroń ( ’59 Strzałkowski ), Kobiera, Wrzesiński, Gzieło, Maślanka, Krajewski, Szymański

Skład Olimpii: Bieliński, Gołaszewski, Shibata, Ciborowski, Maliszewski, Zalewski, Jastrzębski ( ’65 Dawidowicz ), Steć, Malinowski, Pietkiewicz ( ’85 Kalinowski ), Tomkiewicz