Oskar dla Pogoni!!!

Pewnym zwycięstwem 4-2 naszej Pogoni zakończyło się dzisiejsze spotkanie z Oskarem Przysucha.

Przed samym meczem wiedzieliśmy że depcząca nam po piętach Błonianka wygrała swoje spotkanie. Wiedzieliśmy że w przypadku porażki nasza przewaga zmniejszy się do 7 punktów. Wiedzieliśmy także że w przypadku zwycięstwa Oskar będzie tracić do nas już 13 punktów a to oznacza że praktycznie jeden rywal wypadnie z walki o zwycięstwo w tej lidze. Ta wiedza nie splątała nam nóg.

Od samego początku mocno zaatakowaliśmy na co Oskar Przysucha nie był przygotowany. Już w 7 minucie zdobywamy pierwszą bramkę. Na listę strzelców wpisał się wychowanek Grodziskiej Pogoni, niespełna 19-letni Michał Borychowski. Jak się później okazało nie było to ostatnie słowo Michała w tym meczu. W 21 minucie ten świetnie grający dzisiaj zawodnik zdobywa swoją kolejną bramkę. W jego poczynaniach nie było widać żadnej tremy czy braku doświadczenia a pewność w każdym zagraniu. W 34 minucie prowadziliśmy już 3-0. Po indywidualnej akcji Adriana Grabowskiego który zwodem minął 2 zawodników rywala, następnie zagrał a wręcz wyłożył piłkę jak na tacy Michałowi Strzałkowskiemu temu ostatniemu nie pozostało nic innego jak umieścić futbolówkę w bramce gości. Ten wynik był najniższym wymiarem kary bo mieliśmy jeszcze kilka sytuacji w których to brakowało nam skuteczności. Ta pewność siebie chyba uśpiła zawodników Pogoni bo chwila dekoncentracji spowodowała faul w naszym polu karnym na zawodniku Oskara i w konsekwencji podyktowanie rzutu karnego. Mariusz Moskwa pewnie wykorzystał „jedenastkę” i do przerwy mieliśmy wynik 3-1.

Po zmianie stron to Oskar przejął inicjatywę. Mocno zaatakował ale Pogoń mądrze się broniła. W 67 minucie kontra Pogoni którą celnym strzałem zakończył Adrian Grabowski. Gości stać było jeszcze na bramkę autorstwa Tomasza Zagórskiego w 79 minucie meczu.

Wygrywamy kolejne spotkanie. O jeden mecz jesteśmy bliżsi wygrania ligi. Jednak do końca trzeba być skoncentrowanym bo jak widzimy grupa pościgowa nie zamierza odpuścić. Dlatego już myślimy o kolejnym spotkaniu. W Wielki Piątek o godzinie 17:00 w Jazgarzewie zagramy z miejscową Spartą. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie!!!

Pogoń Grodzisk – Oskar Przysucha 4-2 ( 3-1 )

Bramki: Borychowski x2, Strzałkowski, Grabowski – Moskwa, Zagórski

Widzów: 200

Skład Pogoni: Przyrowski, Borychowski, Jędrzejczyk, Kołaczek, Jaroń ( ’90 Skorupa ), Strzałkowski ( ’77 Pietraszek ), Pieczyński ( ’83 Czaplicki ), Małkowski, Baranowski, Grabowski ( ’68 Krajewski ), Szymański ( ’88 Szewczyk )

Skład Oskara: Bochniewski, Nkwana, Sapieja ( ’60 Włodarczyk ), Nowosielski ( ’60 Kubryn ), Zagórski, Moskwa, Okachi, Bojek ( ’86 Kapusta ), Janiszewski, Kołtunowicz, Walasek ( ’43 Kępka )