P. Maślanka: Potencjał drużyny jest bardzo duży!

Piotrek Maślanka, zawodnik który powrócił do naszego zespołu po kilku sezonach gry w innych klubach to gość naszego dzisiejszego wywiadu.

W nim wyjaśnia chociażby różnice gry pomiędzy 2 i 3 ligą a także nakreśla osobiste cele na obecny sezon.

Zapraszamy i życzymy przyjemnej lektury!

: MW

Piotrek, od Twoich ostatnich występów w naszych barwach minęło kilka lat. Czy od tego czasu nasza Pogoń w czymś się zmieniła?

PM: Tak rzeczywiście trochę czasu minęło. Na pewno zmieniło się boisko sztuczne i to na duży plus i oczywiście zespół w którym jest tylko 3 zawodników z którymi występowałem wcześniej w Grodziskiej Pogoni.

Co zadecydowało o tym że postanowiłeś powrócić do Pogoni?

PM: W dużej mierze zadecydował Trener Krzysztof Chrobak z którym miałem przyjemność współpracować w Polonii Warszawa, oraz nie zmieniające się od lat ambicje Prezesów aby rozwijać Klub sportowo jak i infrastrukturalnie.

Ostatnio występowałeś w 2 lidze w barwach Legionovii Legionowo? Wierzysz i masz nadzieję że będzie Ci jeszcze dane występować na tym poziomie rozgrywkowym? Może kiedyś w barwach Pogoni?

PM: Przechodząc do Legionova miałem nadzieję że zostaniemy trochę dłużej na szczeblu centralnym jednak wszyscy wiedzą jak się zakończył tamten sezon.
Czy mam nadzieję że jeszcze zagram na poziomie centralnym oczywiście że tak jestem ambitna osoba i mam nadzieję że uda się to zrobić z Pogonią 🙂

Skoro już mowa o rozgrywkach 2 ligi. Jakie widzisz różnice pomiędzy grą w 2 a w 3 lidze?

PM: Na pewno poziom 2 ligi podniósł się organizacyjnie jak i sportowo. Różnica jaka rzuciła się w oczy to że przeciwnik nie czeka i od razu wykorzystuje błędy pod twoim polem karnym, Zespoły są dobrze zorganizowane taktycznie i przygotowanie motoryczne zawodników stoi naprawdę na wysokim poziomie.

Od początku obecnego sezonu cały Wasz zespół prezentuje dobrą dyspozycję. Jak oceniasz zarówno swoją grę jak i zespołu w ostatnich spotkaniach?

PM: Tak to prawda zaczęliśmy sezon dobrze ale prawda jest taka że kalendarz tak się ułożył ze nie mieliśmy innego wyjścia jak Tylko wygrać te mecze, żałujemy że nie udało się zdobyć 3 punktów z Legionowem bo jako zespół włożyliśmy bardzo dużo sił, stworzyliśmy mnóstwo sytuacji do strzelenia bramki.
Od oceniania postawy mojej jak i Zespołu jest Trener , ja mogę tylko powiedzieć że stać nas na jeszcze więcej bo potencjał zespołu jest bardzo duży tylko musimy go wykorzystać.

Jakie cele stawiasz przed sobą w bieżącej rundzie/sezonie?

PM: Cele indywidualne mam postawione przed sobą ale najważniejsza jest drużyna i jeżeli wszyscy będziemy szli w ta sama stronę to możemy razem coś osiągnąć.