Pilica pokonana!!!

Bardzo ważnym zwycięstwem 2-0 zakończył się dzisiejszy mecz z Pilicą Białobrzegi!!! Bramki dla Pogoni zdobyli: Damian Jaroń oraz Adrian Grabowski. Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

Dlaczego dzisiejszy mecz był aż tak ważny? Dlatego że Pilica przed tym spotkaniem zajmowała 3 miejsce w tabeli i w przypadku wygranej nie tylko awansowałaby na 2 miejsce ale i zmniejszyła naszą przewagę do zaledwie 4 punktów. Wprowadziło by to zapewne sporą nerwowość w naszych poczynaniach a wtedy łatwo o kolejne straty punktów w następnych spotkaniach. Na całe szczęście nic takiego się nie stało. Jakby tego było mało w dzisiejszym meczu Błonianka przegrała 0-2 z Oskarem Przysucha co sprawia że ponownie mamy 10 punktów przewagi nad grupą pościgową.

Wracając jednak do meczu rozgrywanego przy Al. Mokronoskich to można powiedzieć że było bardzo zacięte. Nie byliśmy świadkami wielkiego widowiska sportowego. Pięknych akcji, strzałów było jak na lekarstwo. Nie może to jednak dziwić bo żadna z drużyn nie chciała się „otworzyć” bo chwila dekoncentracji, niedokładności i przeciwnik mógł zdobyć bramkę. Tą na nasze szczęście zdobył w 26 minucie Damian Jaroń który najpierw okiwał kilku zawodników Pilicy, odegrał futbolówkę do Kuby Kołaczka który z pierwszej piłki zagrał ją ponownie do „El Capitano” a „Jarek” mocnym uderzeniem pokonał bramkarza gości.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Goście musieli podjąć coraz to większe ryzyko a my tylko na to czekaliśmy. Po kolejnej kontrze bramkę zdobył Adrian Grabowski. Ten gol podciął skrzydła Pilicy która była jeszcze tylko w stanie w jednej z akcji trafić w słupek bramki strzeżonej przez Bartka Folca.

Cieszy nas zwycięstwo które może okazać się kluczowe dla rozstrzygnięć w naszej grupie. Styl może i mógł być lepszy ale w tym momencie najważniejsze są punkty. Te zdobyliśmy i czekamy już na kolejne. W następnym meczu zmierzymy się na wyjeździe z KS-em Raszyn.

Pogoń Grodzisk – Pilica Białobrzegi 2-0 ( 1-0 )

Bramki: Damian Jaroń, Adrian Grabowski

Widzów: 500

Skład Pogoni: Folc, Borychowski, Jędrzejczyk, Krajewski, Kołaczek, Szymański ( ’83 Strzałkowski ), Jaroń ( ’90 Pieczyński ), Małkowski, Łabęda ( ’90 Szewczyk ), Baranowski ( ’88 Bulik ), Grabowski ( ’82 Pietraszek )

Skład Pilicy: Adamczyk, Michalski ( ’55 Stanisławski ), Jaworski, Kucharczyk, Skałbania, Białecki, Rawski, Zawadzki ( ’86 Król ), Karasek, Stróżka, Kencel