Plan wykonany!

Zwycięstwem 2-0 zakończyło się wczorajsze spotkanie naszej Pogoni z Energią Kozienice.

Od samego początku spotkania można było określić jak będzie ten mecz wyglądać. Goście nastawili się na grę z kontrataku zaś Pogoń na cierpliwe budowanie swoich akcji by w mgnieniu oka nagle przyśpieszyć. Jeden z takich ataków spowodował iż obrońca Energii spóźnił się z interwencją czego efektem faul w polu karnym i podyktowany dla nas rzut karny. Niestety 16 minuta nie była szczęśliwa dla Damiana Jaronia gdyż jego strzał z 11-tki obronił bramkarz gości. W 21 minucie jednak dopięliśmy swego. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Patryk Szymański. Do przerwy nie oglądaliśmy więcej goli.

Po zmianie stron Pogoń w pełni już kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Mieliśmy kilka dobrych okazji do zdobycia gola lecz ta sztuka udała nam się dopiero w 83 minucie kiedy to po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Patryk Szymański. Trzeba zaznaczyć że ten zawodnik popisał się fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego w samo okienko bramki gości. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Wygrywamy kolejny mecz który znacznie nas przybliżył do wygrania ligi. Jednak jeszcze nie możemy potwierdzić wykonania tego kroku gdyż Błonianka wygrała swój mecz i odłożyła naszą koronację. Do kiedy? Być może do następnego meczu w którym to zmierzymy się z… Błonianką. W Błoniu zagramy 25 maja o godzinie 17:00. Wygrana bądź nawet remis oznaczać będzie wygranie przez nas ligi i 100% udział w barażach o 3 ligę.

Pogoń Grodzisk – Energia Kozienice 2-0 ( 1-0 )

Bramki: Szymański x2

Widzów: 250

Skład Pogoni: Przyrowski, Borychowski ( [’90 Pieczyński ), Jędrzejczyk, Kołaczek, Jaroń ( ’78 Pietraszek ), Strzałkowski ( ’78 Grabowski ), Małkowski, Baranowski ( ’86 Szewczyk ), Krajewski, Łabęda, Szymański

Skład Energii: Baranowski, Sekuła, Wójcik ( ’89 Karaś ), Książek ( ’70 Luśtyk ), Kalinka, Kołodziejczyk ), Ciupiński, Szary, Grot, Kędra, Skowroński ( ’84 Procki )