Płomień zgaszony!

Plan wykonany. W pierwszej rundzie Mazowieckiego pucharu Polski pokonujemy 6-2 Płomień Dębe Wielkie.

Choć końcowe zwycięstwo jest okazałe to nie przyszło one nam łatwo. W 2 minucie to Płomień nas zaskoczył. W pierwszej swojej akcji gospodarze zdobyli bramkę której na pewno się nie spodziewaliśmy. Jednak radość zawodników Płomienia nie trwała długo bo zaledwie 30 sekund. Do wyrównania doprowadził Grzegorz Gulczyński. Z każdą mijającą minuta przewaga Pogoni stawała się coraz to bardziej widoczna. W 23 minucie na prowadzenie wyprowadził nas Patryk Szymański. Ten sam zawodnik w 41 minucie zdobywa kolejnego gola. Wynikiem 3-1 zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron trwał w najlepsze „Szyman” show! To właśnie Patryk kolejno w 61 i w 63 minucie po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Dzieła zniszczenia dokończył Kuba Kołaczek zdobywając gola w 65 minucie spotkania. Płomień stać jeszcze było na bramkę zdobytą w 69 minucie meczu.

Pomimo że we wspomnianym spotkaniu padło aż 8 bramek to powinno ich być jeszcze więcej. Jednak czasem brakowało skuteczności. W ostatecznym rozrachunku mecz stał na dobrym piłkarsko poziomie a nasza Pogoń jak najbardziej zasłużenie awansowała do kolejnej rundy.

Cieszy zwycięstwo i forma naszych zawodników która po tak długiej przerwie zawsze pozostawała pewną niewiadomą. Jedno jest pewne, w następnej rundzie zagramy z rywalem wyżej notowanym niż Płomień Dębe Wielkie więc i poprzeczka zawędruje jeszcze wyżej.

Płomień Dębe Wielkie – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:6 (1:3)

Bramki: Daniel Głuchowski 3, Jan Laskowski 69 – Grzegorz Gulczyński 4, Patryk Szymański 23, 41, 61, 63, Kołaczek 65

Płomień: 31. Adrian Ulejczyk (77, 10. Kamil Nidzgorski) – 16. Jan Laskowski, 27. Marcin Świstak, 18. Mateusz Wojda, 2. Kacper Pyrek – 99. Krystian Rogala (87, 33. Tomasz Jankowski), 12. Wiktor Antolak, 88. Daniel Głuchowski (85, 80. Piotr Barszczewski), 17. Bartłomiej Woś – 24. Michał Malesa (72, 23. Maciej Laskowski), 7. Grzegorz Siporski (56, 53. Mateusz Malesa)

Pogoń: 1. Sebastian Przyrowski (46, 12. Piotr Zieliński) – 21. Kacper Łoś, 27. Michał Gładysz, 3. Michał Wrześniewski, 18. Eryk Rakowski (81, 24. Kajetan Mordaka) – 15. Christian Nnamani (77, 2. Mateusz Skorupa), 22. Grzegorz Gulczyński (63, 9. Maciej Pietraszek), 6. Jakub Kołaczek, 10. Damian Jaroń (68, 7. Bartłomiej Nowak) – 16. Franciszek Ratajczyk, 77. Patryk Szymański