Podsumowanie statystyczne w 3 lidze!

Czas dokonać podsumowania statystycznego w rozgrywkach 3 ligi w rundzie jesiennej sezonu 2019/2010.

Na tapetę nie wzięliśmy tylko samych suchych statystyk ale także wymieniliśmy według nas największe pozytywne zaskoczenie rundy jak i jego rozczarowania. W najbliższych dniach na czynniki pierwsze rozłożymy występy naszej Pogoni w minionej rundzie jak i zamieścimy krótkie podsumowania jej przez naszych zawodników.

Serdecznie zapraszamy i życzymy przyjemnej lektury.

Podsumowania dokonał: Marcin Wojciechowski

Ilość drużyn występujących w rozgrywkach – 18

Ilość rozegranych spotkań: 162

Ilość strzelonych bramek: 472

Średnia bramek na mecz: 2,91

Ilość zwycięstw gospodarzy: 58

Ilość zwycięstw gości: 62

Ilość spotkań zakończonych remisem: 42

Pierwsze miejsce w tabeli: Sokół Ostróda – 37 punktów

Ostatnie miejsce w tabeli KS Wasilków – 8 punktów

Najwięcej zdobytych bramek: Sokół Ostróda – 37

Najmniej zdobytych bramek: KS Wasilków – 12

Najwięcej odniesionych zwycięstw: Sokół Ostróda – 11

Najwięcej remisów: Ruch Wysokie Mazowieckie – 8

Najmniej odniesionych zwycięstw – KS Wasilków – 2

Najwięcej straconych bramek: KS Wasilków – 44

Najmniej straconych bramek: Sokół Ostróda, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Legia II Warszawa – 17

Najwyższe zwycięstwo: Unia Skierniewice – Sokół Ostróda 0-6 ( 12 kolejka ), Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Wasilków 7-1 ( 17 kolejka )

Największa ilość bramek w spotkaniu: Świt Nowy Dwór – KS Wasilków 7-1 ( 17 kolejka ), Świt Nowy Dwór – Pogoń Grodzisk 5-3 ( 2 kolejka ), Lechia Tomaszów Mazowiecki – Unia Skierniewice 5-3 ( 9 kolejka )

Kolejka w której padło najwięcej bramek: 33 bramki ( 4 kolejka )

Kolejka w której padło najmniej bramek: 21 ( 7 kolejka )

Najlepszy strzelec: Damian Warchoł ( Pelikan Łowicz ) 17 bramek

Największe rozczarowania:
Polonia Warszawa – zasłużony klub w obecnym sezonie walczy nie tylko o uniknięcie degradacji ale tak naprawdę o dalszy byt i istnienie na piłkarskiej mapie Polski. Targane problemami finansowymi „Czarne Koszule” obecnie w tabeli zajmują przedostatnie 17 miejsce z zaledwie 16 punktami na swoim koncie. Podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka na wiosnę muszą wykrzesać z siebie maksimum możliwości w przeciwnym razie przyszłość tego klubu rysować się będzie w…czarnych barwach.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – drużyna która w poprzednim sezonie zajęła 3 miejsce na koniec sezonu w obecnym rozpaczliwie będzie się bronić przed spadkiem. Zaledwie 17 punktów wywalczonych jesienią sprawia iż wiosna zapewne będzie niezwykle nerwowa w Tomaszowie. Czy uda się uniknąć spadku? Zapewne tak, bo Lechia dysponuje solidnym składem oraz stabilnością jeżeli chodzi o organizację i działalność.

Pogoń Grodzisk – ciężko to pisać, gdy serce jest przy naszym klubie ale niestety rozumiem podpowiada że powinno być dużo lepiej jeżeli chodzi o GKS. Owszem, jesteśmy obecnie nad strefą spadkową ale różnice punktowe są tak niewielkie że jeden nieudany mecz może sprawić iż będziemy znowu pod „kreską”. Dobre mecze przeplataliśmy bardzo słabymi. Niestety tych dobrych też za wiele nie było. A jeżeli już się zdarzały to szczęście zazwyczaj było po stronie przeciwnika. Bramki stracone na samym początku meczu, na kilka sekund przed jego zakończeniem, to niestety był niejako znak rozpoznawczy naszej drużyny. Limit pecha wyczerpaliśmy już chyba na kilka sezonów. Na pewno w zimę czeka nas ciężka praca której efekty mamy nadzieję zobaczyć na wiosnę! Musi być lepiej! My w to bardzo wierzymy!

Największe pozytywne zaskoczenie: Świt Nowy Dwór Mazowiecki – 42 zdobyte punkty w 34 rozegranych spotkaniach. To bilans Świtu za zeszły sezon. W obecnym po 18 meczach gracze z Nowego Dworu Mazowieckiego mają już wywalczone 33 punkty. Zapowiada się iż w tym mieście ponownie kibice będą świadkami gry czołowego zespołu w 3 lidze. Jak zakończy się ten sezon dla Świtu? Wiele wskazuje na to iż będzie on zdecydowanie lepszy od poprzedniego!