Pogoń gromi Lechię!!!

Pewnym i wysokim zwycięstwem 6-0 nad Lechią Tomaszów Mazowiecki zakończyło się ostatnie spotkanie ligowe pierwszej drużyny Pogoni.

Mecz doskonale się zaczął dla drużyny trenera Krzysztofa Chrobaka. Już w 2 minucie objęliśmy prowadzenie za sprawą bramki Patryka Szymańskiego. W 10 minucie prowadziliśmy już 2-0! Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Strzałkowski po fantastycznym uderzeniu z przewrotki! Na pewno takich bramek nie powstydziliby się piłkarze z pierwszych stron światowych gazet a my taką bramkę mogliśmy zobaczyć właśnie przy Al. Mokronoskich 4 w Grodzisku! W 17 minucie na tablicy wyników widniał już wynik 3-0. Tym razem gola zdobył Sebastian Kobiera. Kilka minut później, w 23 minucie Pogoń prowadziła już 4-0. Tym razem z bramki cieszył się Michał Wrzesiński.

Od razu przypomniało nam się ostatnie spotkanie ligowe z Lechią, 19 października 2019 roku w Tomaszowie pokonaliśmy tego rywala 5-0. Patrząc na przebieg tego meczu wierzyliśmy że możemy tak fantastyczny wynik powtórzyć a może nawet poprawić. Do przerwy 4-0 dla Czerwono-Białych!

Po zmianie stron nie zwalnialiśmy tempa. W 51 minucie gola zdobył aktywny Piotrek Maślanka. W 55 minucie prowadziliśmy już 6-0. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Patryk Szymański. Goście w tym momencie najchętniej by skończyli ten mecz kompletnie nie mając pomysłu na zaskoczenie naszych zawodników. Lechia w pewnych momentach miała problem z chociażby przedostaniem się na naszą połowę nie mówiąc już o wykreowaniu jakiś sytuacji bramkowych. Pogoń miała jeszcze kilka okazji do tego aby zwycięstwo było jeszcze bardziej okazałe ale podjęte próby nie przyniosły już kolejnych bramek.

Zwycięstwo stało się faktem! Kolejna ważna informacja jest taka że nadal jesteśmy liderem tabeli i pozostaniemy nim gdyż Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał swoje spotkanie.

Najbardziej walecznym, zaangażowanym piłkarzem naszego klubu uznany został przez kibiców Patryk Szymański! Mamy nadzieję że przed monitorami dopingowali Państwo naszą drużyna a sama relacja ze spotkania przypadła Państwu do gustu. Postaramy się aby w przyszłości było jeszcze lepiej, jeszcze bardziej profesjonalnie!

Najbliższy mecz rozegramy na wyjeździe z GKS-em Wikielec w najbliższą sobotę o godzinie 13:00.

Pogoń Grodzisk – Lechia Tomaszów Mazowiecki 6-0 ( 4-0 )

Bramki: Szymański 2, Strzałkowski, Kobiera, Maślanka, Wrzesiński

Skład Pogoni: Zieliński, Borychowski ( ’55 Gzieło ), Broniarek, Jarń, Strzałkowski ( ’70 Grabowski ), Kobiera ( ’55 Gładysz ), Wrzesiński, Urbański, Maślanka, Łoś ( ’55 Krajewski ), Szymański ( ’70 Lisowski )

Skład Lechii: Awdziewicz, Cyran, Kaproń, Lewiński, Przygoda, Leszczuk ( ’82 Biniek ), Buczkowski, Drabik, Świątczak ( ’65 Wiśniewski ), Radaszkiewicz ( ’57 Przybycień ), Gawron