Pogoń lepsza od Wojskowych!

Pewnym i wysokim zwycięstwem 4-0 naszej Pogoni zakończyło się spotkanie przeciwko rezerwom Warszawskiej Legii.

Początek spotkania nie zapowiadał tak okazałego zwycięstwa. I nie mamy tutaj na myśli bardzo dobrej gry Legii która dyktowała warunki gry na murawie bo na tej byliśmy świadkami wyrównanego starcia.

Zdawaliśmy sobie sprawę że drużyna która zdobędzie jako pierwsza gola, niejako ustawi sobie ten mecz. I tak też się stało. To podopieczni trenera Chrobaka jako pierwsi zaskoczyli przeciwnika. W 24 minucie na listę strzelców wpisał się Michał Strzałkowski. Od tego momentu Legia musiała mocniej zaatakować a taka gra jak najbardziej odpowiadała Grodziskiej Pogoni. Skupiona i przygotowana do kontrataku ekipa GKS-u kolejny cios wyprowadziła w 43 minucie spotkania! Kuba Kołaczek precyzyjnym strzałem za linii pola karnego umieszcza futbolówkę w bramce Legii.

Po zmianie stron wyrównana gra trwała zaledwie kwadrans. Od 60 minuty to Pogoń wrzuciła wyższy bieg na którym to pozostała do końca meczu. Taka gra zwiastowała kolejne gole dla Pogoni które stały się faktem kolejno w 68 i 70 minucie. Najpierw z bramki cieszył się Patryk Szymański a następnie Sebastian Kobiera. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Cieszy kolejne zwycięstwo ale przede wszystkim styl w jakim je osiągnęliśmy. Graliśmy szybko, zdecydowanie a w naszych akcja było widać pomysł na grę. Nie było mowy o przypadkowości. To bardzo nas cieszy i z już dużym zniecierpliwieniem czekamy na kolejne spotkanie. A to rozegramy w Morągu w sobotę 26 września kiedy to o godzinie 14:00 zmierzymy się z miejscowym Huraganem.

Nagrodę dla najbardziej walecznego, zaangażowanego w grę zawodnika Pogoni otrzymał po spotkaniu Piotrek Maślanka! Gratulujemy!!!

Pogoń Grodzisk – Legia II Warszawa 4-0 ( 2-0 )

Bramki: Strzałkowski, Kołaczek, Szymański, Kobiera

Skład Pogoni: Zieliński, Łoś, Gzieło, Maślanka, Krajewski, Kobiera, Kołaczek, Jaroń, Lisowski ( ’87 Rakowski ), Szymański ( ’87 Wrzesiński ), Strzałkowski ( ’80 Grabowski )

Skład Legii: Tobiasz, Wojtysiak (64′ Kwiatkowski), Mosór, Astiz (46′ Pruchnik), Konik, Cichocki, Kisiel, Kurowski (74′ Waniek), Cielemęcki (46′ Niski), Ciepiela (64′ Kwietniewski) – Włodarczyk