Pogoń rozmontowała Traktorki!!!

Ważnym wyjazdowym zwycięstwem 2-1 zakończyło się dzisiejsze spotkanie naszej Pogoni z Ursusem Warszawa.

Przed meczem byliśmy świadomi swoich możliwości. Wiedzieliśmy także że grając „swoją piłkę” jesteśmy w stanie zwyciężyć na trudnym terenie jakim jest niewątpliwie RKS Ursus Warszawa.

Zdawaliśmy sobie jednak sprawę że chwila nieuwagi, sekunda dekoncentracji może spowodować iż Ursus, podrażniony inauguracyjną przegraną jest w stanie zdobyć bramkę która mogłaby wprowadzić niepotrzebną nerwowość w naszych szeregach. Dlatego od samego początku dzisiejszego spotkania graliśmy w sposób przemyślany i jak się później okazało skuteczny.

Mecz od samego początku mógł się podobać zgromadzonym na nim kibicom. Obydwie drużyny pomimo panującego upału stworzyły dobre widowisko sportowe. Raz atakował Ursus za chwilę odpowiadała Pogoń. Na szczęście to my zdobyliśmy jako pierwsi bramkę. W 31 minucie na listę strzelców wpisał się nasz kapitan, Damian Jaroń.

Po przerwie było widać że Pogoń skupiła się na mądrej grze defensywnej nastawionej na szybkie kontrataki. Wszak to Ursus był zmuszony mocniej zaatakować. Niestety, w 61 minucie Kacper Łoś w sposób nieprzepisowy zatrzymał zawodnika gości. A że sytuacja miała miejsce w naszym polu karnym decyzja mogła być tylko jedna – rzut karny. Wykorzystał go pewnie Patryk Kamiński. Stracona bramka nie podłamała podopiecznych trenera Chrobaka. Wręcz przeciwnie. Mocniej zaatakowaliśmy, coraz to bardziej zagrażając gospodarzom. Prawdziwym majstersztykiem było wprowadzenie Patryka Szymańskiego którego pojawienie się na boisku spowodowało iż nasze ataki były coraz to groźniejsze. To właśnie Szymański w 71 minucie fantastycznym, precyzyjnym uderzeniem za pola karnego zaskakuje bramkarza Ursusa który po tym strzale nawet nie ruszył się z miejsca. Ostatnie minuty to zmasowane ataki gospodarzy na naszą bramkę ale w niej czujny i pewny w swoich interwencjach był Sebastian Przyrowski. Nasze zwycięstwo stało się faktem!!!

Cieszy nas nie tylko zwycięstwo ale i styl w jakim go osiągnęliśmy. Taką grą zdobędziemy jeszcze nie jeden punkt w tej lidze. Mamy nadzieję że kolejne już w następnym meczu. A rozegramy go w środę o godzinie 17:00 w Grodzisku kiedy to zagramy zaległy mecz z Legionovią Legionowo. Dzisiaj świętujemy pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie! Brawo!!!

Ursus Warszawa – Pogoń Grodzisk 1-2 ( 0-1 )

Bramki: Kamiński – Jaroń, Szymański

Widzów: 150

Skład Pogoni: Przyrowski, Łoś ( ’65 Krajewski ), Maślanka, Zembrowski, Broniarek, Kobiera ( ’65 Gzieło ), Lisowski ( ’70 Borychowski ), Kołaczek, Jaroń ( ’60 Szymański ), Wrzesiński ( ’70 Grabowski ), Strzałkowski