Polonia Warszawa – Czas na powtórkę!

W ostatnim czasie przedstawiamy sylwetki zespołów z którymi to mierzyć się będziemy w grupie mistrzowskiej 3 ligi. A skoro jutro gramy mecz ligowy przeciwko Polonii Warszawa to nie może być inaczej abyśmy raz jeszcze nie wspomnieli zespołu „Czarnych Koszul”.

Słowo raz jeszcze jest jak najbardziej na miejscu. Z tym rywalem mierzyliśmy się niedawno bo 13 marca 2021 roku. Był to mecz rundy zasadniczej rozgrywek 3 ligi. Wtedy to pokonaliśmy zespół ze Stolicy 1-0 a jedyną bramkę w tamtym spotkaniu zdobył Kuba Kołaczek.

Polonia Warszawa to klub założony w 1911 roku co czyni „Czarne Koszule” jednym z najstarszych założonych klubów piłkarskich w Polsce. To 2-krotny Mistrz Polski, 3-krotny Wicemistrz, 2-krotny zdobywca Pucharu Polski, zdobywca Superpucharu i pucharu Ligi Polskiej.

Historia jak i lista osiągnięć naszego najbliższego przeciwnika jest długa i pełna podziwu aczkolwiek musimy pamiętać że wspomniane sukcesy to może nie zamierzchła ale dość odległa przeszłość. Dzisiaj Warszawska Polonia występując na poziomie 3 ligi próbuje mozolnie powrócić na „piłkarskie salony”. Szansą na to są występy i walka o ligowe punkty w grupie mistrzowskiej.

W grupie o którą to do końca musieli drżeć sympatycy klubu z Konwiktorskiej. Polonia bowiem startu rundy wiosennej nie może zaliczyć do udanych. Podopieczni trenera Wojciecha Szymanka który pracuje z tym klubem od stycznia 2020 roku w 3 dotychczas rozegranych spotkaniach ponieśli 3 porażki. To spowodowało że w tabeli rundy zasadniczej zajęli 8 miejsce, ostatnie uprawniające do gry o mistrzostwo 3 ligi.

Bilans Polonii to 34 punkty wywalczone w 21 spotkaniach. Czarne Koszule 10 spotkań wygrały, 4 zremisowały i ponieśli 7 porażek. Bilans bramkowy: 32 bramki strzelone oraz 22 stracone. Najlepszymi strzelcami Polonii są Patryk Paczuk oraz Łukasz Piątek, obaj zdobyli po 5 bramek.

W zespole z Konwiktorskiej występuje wielu zawodników którzy w swojej przeszłości reprezentowali kluby z ekstraklasy i rozegrali w niej dużą ilość spotkań. Najbardziej doświadczonym jest wspomniany Łukasz Piątek który w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrał 268 spotkań i zdobył w nich 23 bramki.

Na boisku jednak nie gra doświadczenie a zawodnicy i wierzymy że nasi bohaterowie z Grodziska po raz kolejny udowodnią swoją wartość i zaprezentują dobrą i skuteczną grę.

Polonia na pewno nie imponuje ostatnio formą ale trzeba jutro być niezwykle skupionym bo przeciwnik niczym ranne zwierzę będzie chciał pokazać wolę walki, ambicję a podrażniona duma spowoduje że Warszawiacy będą chcieli za wszelką cenę udowodnić swoim kibicom że to co złe jest już za nimi. My zaś natomiast musimy pokazać że ostatni mecz w Elblągu i remis z Concordią to był tylko „wypadek przy pracy”. Liczymy że w jutrzejszym spotkaniu powrócimy na zwycięski szlak i po nim będziemy mogli sobie dopisać komplet punktów!

Początek spotkania w Wielką Sobotę o godzinie 16:00. Mecz niestety odbywać się będzie bez udziału publiczności. Ze spotkania zostanie przeprowadzona relacja live wraz z komentarzem dlatego już teraz zapraszamy do jej śledzenia i wspierania sprzed swoich monitorów Czerwono-Białych!

Niech ta Wielka Sobota będzie WIELKA dla nas wszystkich!

Kto wygra mecz???!!!!

Do boju Pogoń!!!