Pomeczowe wypowiedzi trenerów!

Po wtorkowym meczu przeprowadzono wywiady z trenerami obydwu zespołów.

Co powiedzieli szkoleniowcy Robert Moskal ( Pogoń ) oraz Sergiusz Wiechowski ( Huragan )? O tym dowiemy się z poniższego wywiadu!

W dniu jutrzejszym zamieścimy rozmowę z kilkoma naszymi zawodnikami którzy przedstawili swoje odczucia związane z ostatnim meczem jak i całym sezonem.

A w najbliższych dniach zamieścimy obszerną rozmową z naszym trenerem podsumowującą cały miniony sezon!

Robert Moskal ( Pogoń )

Trenerze proszę o ocenę przebiegu wydarzeń na boisku?

Wiedzieliśmy że po pierwszym meczu w którym to Huragan osiągnął korzystny dla siebie rezultat w Grodzisku skupią się na grze z kontry. Będą wyczekiwać swojej szansy i jak tylko można kraść każdą sekundę w tym spotkaniu. Do pewnego czasu ta sztuka im się udawała. Gol Mariusza Baranowskiego jednak zmienił obraz tego meczu. Od tego momentu byłem już spokojniejszy. Graliśmy bardzo dobrze w aspekcie taktycznym jak i pokazaliśmy na boisku dobrą i widowiskową grę. Dlatego należą się wielkie brawa dla wszystkich zawodników że udźwignęli tą presję i zagrali tak jak potrafią najlepiej. To były 2 naprawdę ciężkie mecze…

Właśnie. Trenerze chciałem zapytać. Z perspektywy boiska mecz w Grodzisku miał jednego autora, Grodziską Pogoń.Wyglądało to na łatwy mecz dla naszej drużyny?

To było tylko złudzenie. Te mecze były dla nas bardzo ciężkie. Musieliśmy też ciężko zapracować na ten końcowy sukces. Aby go osiągnąć wszystko musiało się idealnie zgrać. A to nie takie proste jak mogło wyglądać z boku. W takich spotkaniach gdzie jeden mały błąd może przesądzić o końcowym wyniku ważny jest każdy detal. Cieszę się i jestem dumny wraz z całym sztabem szkoleniowym że nasi piłkarze pokazali swoją dojrzałą i odpowiedzialną grę. Jak już wspomniałem, jestem z ich niezwykle dumny!

Sergiusz Wiechowski ( Huragan Wołomin )

Trenerze, proszę o ocenę przebiegu wydarzeń na boisku?

Ten mecz był podobny do tego co oglądaliśmy w Wołominie z tymże wtedy to My prowadziliśmy grę jak to teraz zrobiła Pogoń. W meczu z nami zespół z Grodziska oddał zaledwie 2 strzały. Wiedzieliśmy że na wyjazdach radzą sobie gorzej i mają problemy i w tym upatrywaliśmy swojej szansy. W meczu w Grodzisku do 30 minuty wyglądało to jeszcze nieźle ale z każdą mijającą minutą Pogoń spychała nas coraz to głębiej i w końcu zdobyła gola. Tego się obawialiśmy bo zdawaliśmy sobie sprawę że jak go zdobędą to mogą być nie do zatrzymania i tak właśnie niestety się stało. Bramka do szatni można powiedzieć że ustawiła już mecz. Po zmianie stron mieliśmy swoją okazję ale stwarzając sobie jedną sytuację ciężko mówić o naszej szansie na końcowy sukces. Dziękuje jednak wszystkim chłopakom za włożone serce i ciężką pracę nie tylko w tym meczu ale i pozostałych. Gratuluje drużynie z Grodziska awansu i życzę im utrzymania bo 3 liga to kompletnie inne wymagania niż czwarta. Na pewno potrzebują wzmocnień i małej przebudowy bo tak jak wspomniałem poziom sportowy w 3 lidze będzie o wiele wyższy.

Co sądzi trener o barażach. Zespół który wygrywa swoją grupę musi o awans walczyć jeszcze w barażach?

Uważam że jedna z drużyn jest pokrzywdzona bo cały rok trenuje, wygrywa, zarząd jednego jak i drugiego klubu spina budżet a okazuje się na końcu że jeden z zespołów w 4 lidze musi pozostać. Ale z drugiej strony stworzenie 1 grupy w 4 lidze też jest dla mnie nie do przyjęcia. W obydwu grupach jest sporo fajnych zespołów i może z nich można byłoby stworzyć jedną ligę ale co z pozostałymi? Miałyby spaść do ligi okręgowej? To też nie byłoby moim zdaniem dobre.

Trenerze co dalej? Zostaje trener dalej w Wołominie? Jeżeli tak to jakie cele stawia trener w nowym sezonie przed tym zespołem?

Myślę że nadal będę trenerem zespołu. Teraz jednak potrzebujemy chwilkę przerwy i odpoczynku po tym ciężkim sezonie. Chcieliśmy zrobić niespodziankę bo to jednak Grodzisk był faworytem meczu barażowego a nie My. Na pewno będą potrzebne jakieś zmiany w składzie a cel jest niezmienny. Walka o pierwsze miejsce na koniec sezonu i walkę o 3 ligę w barażach w przyszłym roku.