Prezentów nie rozdajemy!!!

W ostatnim meczu ligowym w tym roku pokonujemy pewnie i wysoko bo aż 4-0 drużynę Pelikana Łowicz. Tym samym umacniamy się na pozycji lidera!

Dzień rozgrywania spotkania naszej Pogoni z Pelikanem był dniem szczególnym z co najmniej 2 powodów. Pierwszym było rozgrywanie go „poza terminem” gdyż myśleliśmy że będzie ono miało miejsce już na wiosnę, w nowym 2021 roku a drugim oczywiście dzień 6 grudnia czyli Mikołajki. Tego dnia na pewno nie chcieliśmy zostać dobrym Mikołajem rozdającym prezenty w postaci punktów dla drużyny gości. Chcieliśmy przede wszystkim dobrze się zaprezentować, choć zdawaliśmy sobie sprawę że o dobry rezultat będzie niezwykle ciężko.

Drużyna Pelikana jak dotąd „nie leżała” Pogoni. W 5 ostatnich ligowych starciach górą był Pelikan a ostatni mecz tych zespołów zakończył się wysoką porażką 0-5 Czerwono-Białych.

Sami też byliśmy ciekawi formy naszej drużyny po przerwie w treningach spowodowaną pandemią koronawirusa w naszym zespole.

Pierwsze minuty nie zwiastowały tak okazałego zwycięstwa. Byliśmy świadkami wyrównanego pojedynku w którym ciężko byłoby wskazać faworyta. Taki stan rzeczy trwał do 42 minuty kiedy to gola dla naszej drużyny zdobył Patryk Szymański. Po pierwszych 45 minutach prowadziliśmy zatem 1-0.

Po zmianie stron niemający nic do stracenia goście ruszyli odważniej do ataku. Na całe szczęście Pogoń mądrze się broniła a z każdą mijającą minutą zaczęła powiększać swoją przewagę. W 52 minucie podwyższamy prowadzenie. 8 gola w tym sezonie zdobył Michał Wrzesiński. W 75 minucie prowadziliśmy już 3-0. Najpierw dobrym, dokładnym podaniem do Patryka Szymańskiego popisał się Damian Jaroń, „Szymi” klatką piersiową odegrał piłkę do Michała Strzałkowskiego który mocnym uderzeniem zdobywa dla nas bramkę. Chwilę później, bo w 78 minucie przysłowiową kropkę nad „i” postawił Bartek Urbański zdobywając gola numer cztery. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kolejne, jakże ważne zwycięstwo stało się faktem!

Po meczu wybrano zawodnika który wykazał się największą walecznością i ambicją. Głosem byłych piłkarzy Grodziskiego Klubu Sportowego jak i kibiców pamiątkowy puchar trafił w ręce Bartka Urbańskiego.

Zwycięstwo nad Pelikanem pozwoliło nam umocnić się na pozycji lidera w tabeli 3 ligi. W chwili obecnej mamy już 5 punkt przewagi nad „grupą pościgową” a trzeba pamiętać że mamy jeszcze jeden mecz rozegrany mniej od rywali. Cieszy kolejne zwycięstwo jak i styl w jakim zostało ono osiągnięte. Żałować pozostaje tylko że ta runda i emocje ligowe w tym roku dobiegają końca. Na kolejne musimy poczekać do nowego, 2021 roku. Na pewno jednak do Świątecznych stołów w tym roku zasiadać będziemy w świetnych humorach a w życzeniach nie zabraknie pewnie tego aby następny rok w kwestiach sportowych był dla nas wyjątkowy… 😉

Pogoń Grodzisk – Pelikan Łowicz 4-0 ( 1-0 )

Bramki: Szymański, Wrzesiński, Strzałkowski, Urbański

Skład Pogoni: Przyrowski, Borychowski, Broniarek, Jaroń ( ’78 Lisowski ), Strzałkowski, Kobiera ( ’87 Krajewski ), Wrzesiński ( ’70 Gzieło ), Urbański, Maślanka ( ’87 Rakowski), Łoś, Szymański ( ’78 Grabowski )

Skład Pelikana: Orzeł, Tkacz, Wawrzyński, Żółtowski ( ’56 Woźniak ), Wardzyński ( ’56 Jóźwiak ), Pomianowski, Białas ( ’56 Kieplin ), Piekarski, Wyszogrodzki, Mycka, Kowalczyk