Już jutro o godzinie 13:00 zmierzymy się Chojniczanką Chojnice. Jutrzejszy mecz rozgrywany jest w ramach 15 kolejki eWINNER 2. Ligi.

Mecz z Chojniczanką Chojnice to doskonały moment na to by w końcu wkroczyć na zwycięski szlak. Nasz najbliższy rywal, to uznana marka na tym poziomie ligowym. Zespół potrafiący grać szybką i otwartą piłkę, ale ten sezon pokazał już kilka razy, że Chojniczanka nie lubi grać z zespołami teoretycznie niżej notowanymi, takimi które lubią i potrafią grać w piłkę – bo takim zespołem jest z pewnością Pogoń.

Nasz najbliższy rywal obecnie piąta drużyna ligowej tabeli, złapał ostatnio kryzys – bo dwa ostatnie mecze z Garbarnią Kraków i rezerwami Lecha Poznań przegrał – w obu tracąc po 3 bramki. To pokazuje, że bramki przeciwko nim da się zdobywać. Ale też nie należy lekceważyć ofensywnej siły chojniczan. Zespół trenera Tomasza Kafarskiego, jeśli chodzi o skuteczność w zdobywaniu bramek, zajmowałby drugie miejsce, mając ich tylko jedną mniej od lidera rozgrywek Stali, która tych bramek ma trzydzieści.

Niezwykle ciekawie też wygląda klasyfikacja strzelecka w zespole naszego najbliższego rywala. Najlepszym strzelcem jest Szymon Skrzypczak z sześcioma trafieniami, a o jedno mniej ma Artur Pląskowski. Najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem dla współczesnych kibiców piłki nożnej, może być Łukasz Wolsztyński, który znany jest z gry w Górniku Zabrze – 26.letni pomocnik występował w nim chociażby w sezonie 2017/18 – kiedy koszulkę w barwach „Górników” zakładał nasz wychowanek Mateusz Wieteska.

Ten mecz będzie niezwykle ciężki, zresztą jak każdy w tej lidze. Naszym najważniejszym celem jest zdobycie punktów – najlepiej trzech. Do końca rundy jesiennej zostały trzy mecze, bo pozostałe rozgrywane są już awansem z wiosny, dlatego wszyscy razem wspierajmy drużynę – dopingujmy z klasą, tak by wspólnie cieszyć się po ostatnim gwizdku trzema punktami.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Chojniczanka Chojnice | 31.10.2021 / G. 13:00

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)