Quo Vadis Pogoń…?

W dzisiejszym meczu rozgrywanym w Grodzisku nasza Pogoń przegrywa 1-2 z Unią Skierniewice.

Postawione na początku pytanie pozostaje na chwilę obecną bez odpowiedzi. Patrząc na wyniki to zmierzamy w czeluści spadku do niższej ligi. Jednak trzeba znowu powiedzieć coś co widzimy w każdym niemalże meczu. To nie było spotkanie w którym Unia była o wiele lepszym zespołem i całkowicie zasłużenie zwyciężyła. To kolejny mecz w którym brakowało… hmmm i tutaj właśnie nie wiadomo co napisać. Szczęścia? Konsekwencji? A może doświadczenia? A może wszystkiego po trochu? Na to pytanie niech każdy sobie odpowie już sam.

Mecz od samego początku był wyrównany. Żadna ze stron nie zarysowała swojej przewagi. W 22 minucie rzut rożny wykonuje Pogoń. Najwyżej do piłki wyskakuje Michał Gładysz i celnym strzałem głową umieszczą futbolówkę w bramce gości. Prowadzimy 1-0! Niestety gdy myśleliśmy już o przerwie w 44 minucie Unia doprowadza do wyrównania. Bramkę zdobył Michał Wrzesiński.

Po zmianie stron każda ze stron miała swoje okazje do tego aby zdobyć bramkę. Niestety ta sztuka ponownie udała się gościom a dokładniej Michałowi Wrzesińskiemu który po raz kolejny wpisuje się na listę strzelców. Goście mogli zdobyć jeszcze co najmniej jednego gola ale od jego utraty zachował nas dwojący i trojący się w bramce Pogoni Sebastian Przyrowski. Niestety do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Musimy przełknąć kolejną gorzką pigułkę porażki. Porażki z zespołem prowadzonym przez byłego zawodnika oraz człowieka który na ławce trenerskiej wprowadził Grodziską Pogoń po wielu latach do 3 ligi. Mowa oczywiście o Rafale Smalcu którego mimo wszystko serdecznie pozdrawiamy.

Szkoda, żal i smutek pozostaje nam po tym meczu. Mogliśmy wygrać, mogliśmy wydostać się ze strefy spadkowej a zamiast tego znowu jesteśmy „pod kreską”. Może następnym razem…? A kolejny mecz rozegramy w sobotę 9 listopada kiedy to o godzinie 13:00 w Grodzisku zagramy ze Zniczem Biała Piska.

Pogoń Grodzisk – Unia Skierniewice 1-2 ( 1-1 )

Bramki: Gładysz – Wrzesiński x2

Widzów: 350

Skład Pogoni: Przyrowski, Kołaczek ( ’75 Grabowski ), Kinast ( ’60 Szymański ), Pietraszek, Jaroń, Ratajczyk ( ’60 Strzałkowski ), Małkowski, Baranowski, Łoś, Gulczyński, Gładysz

Skład Unii: Gibki, Czarnecki, Przybycień, Łojszczyk, Bojańczyk,Przezak, Wrzesińki, Górski, Pieńkowski ( ’80 Karasek ), Stępień, Parobczyk