Remis na zakończenie rundy zasadniczej!

Wynikiem 1-1 zakończyło się spotkanie naszej Pogoni przeciwko Concordii Elbląg.

Po meczu można powiedzieć z pełną świadomością że w dniu wczorajszym bardziej straciliśmy 2 punkty niż wywalczyliśmy jeden. Do Elbląga jechaliśmy z prostym nastawieniem – zdobyć 3 „oczka”.

I sam początek spotkania jak najbardziej wskazywał na założony przed meczem cel. Już w 5 minucie zdobyliśmy bramkę. Z rzutu karnego trafił bez problemu nasz kapitan, Damian Jaroń. Kolejne minuty również należały do piłkarzy z Grodziska. Kilka razy groźnie zaatakowaliśmy i tylko przez naszą nieskuteczność na tablicy wyników nadal widniał jeden gol po naszej stronie. Gospodarze w tej części meczu praktycznie nam nie zagrozili. Wierzyliśmy że w 2 części spotkania mądra, cierpliwa gra spowoduje iż znajdziemy raz jeszcze sposób na zaskoczenie rywala.

Niestety, ten sposób odnaleźli gracze Concordii. Zanim jednak do tego doszło znowu mieliśmy świetne okazje na zdobycie gola. Tą najlepszą nie wykorzystał Jean Franco który w 50 minucie trafił w słupek. A że nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić… W 74 minucie fatalny w skutkach indywidualny błąd naszego obrońcy spowodował iż zawodnik gospodarzy Mateusz Szmydt znalazł się w sytuacji jeden na jednego z Sebastianem Przyrowskim i z tego starcia wyszedł zwycięsko. Mieliśmy remis i niepotrzebną nerwowość w naszych poczynaniach którą chcieli wykorzystać miejscowi. Na nasze szczęście również i oni nie grzeszyli skutecznością. Remis zatem stał się faktem.

Szkoda tych 2 punktów, tym bardziej że grupa pościgowa w postaci chociażby Legionovii pokonała w dniu wczorajszym 2-1 Błoniankę Błonie.

Tak naprawdę, prawdziwa „zabawa” dopiero się rozpoczyna. Przed nami gra w grupie mistrzowskiej w której czekać nas będzie czternaście, niezwykle ciężkich spotkań. Spotkań w których każdy punkt może być na wagę złota.

Już wiemy że pierwszy mecz rozegramy z Warszawską Polonią w następną sobotę 3 kwietnia. W kolejnych dniach będziemy przedstawiać rywali z którym przyjdzie nam się zmierzyć w rozgrywkach „ligi mistrzów” grupy pierwszej w 3 lidze.

Concordia Elbląg – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Damian Jaroń (5′-k.), 1:1 Mateusz Szmydt (74′)

Concordia: Michał Nowak – Tomasz Szawara, Victor van der Linde, Hubert Piech, Radosław Bukacki, Szymon Drewek (87′ Iwo Rudziński), Aleks Łęcki (54′ Dominik Pawłowski), Mateusz Szmydt, Łukasz Kopka, Jakub Bojas, Mariusz Pelc (60′ Niels Willems).

Pogoń: Sebastian Przyrowski – Bartosz Broniarek, Jakub Kołaczek, Mateusz Lisowski (71′ Kacper Gzieło), Franco Sarmiento Campo (80′ Michał Strzałkowski), Damian Jaroń, Sebastian Kobiera (71′ Filip Kowalczyk), Bartłomiej Urbański (62′ Michał Wrzesiński), Piotr Maślanka, Andrzej Krajewski, Michał Gładysz