Remis w Zambrowie

Wynikiem 2-2 zakończyło się w Zambrowie spotkanie naszej Pogoni z miejscową Olimpią.

Niestety, zanim mecz na dobre się nie rozpoczął to my już przegrywaliśmy. W 3 minucie zawodnik gospodarzy zaskoczył naszą drużynę i wyprowadził Olimpię Zambrów na prowadzenie. Chciałby się powiedzieć „skąd my to znamy”. W tym sezonie już kilkukrotnie zdarzyło nam się tracić gola na samym początku meczu. I ponownie stracona bramka nie podłamała nas gdy zareagowaliśmy na nią w najlepszy z możliwych sposobów. Czyli dobrą grą okraszoną bramką dla GKS-u. W 16 minucie fenomenalnym uderzeniem za pola karnego popisał się Grzegorz Gulczyński doprowadzając tym samym do remisu. W tej odsłonie nie brakowało kilku akcji które stworzyli sobie piłkarze obydwu drużyn. Olimpia chociażby trafiła w słupek a nam w zdobyciu gola zabrakło w 2 wyśmienitych okazjach nieco szczęścia i zachowania zimnej krwi. W końcówce pierwszej połowy świetną interwencją popisał się Sebastian Przyrowski który sobie znanym tylko sposobem uratował nas przed utratą bramki.

W drugiej połowie nadal byliśmy świadkami dobrego i trzymającego w napięciu widowiska sportowego. Obydwie drużyny nie ograniczały się do gry defensywnej a szukały swoich okazji do zdobycia gola. W 75 minucie ta sztuka udała się Grodziskiej Pogoni. Doskonałe podanie Kuby Kołaczka na bramkę zamienił Franciszek Ratajczyk. Niestety prowadzenia nie udało nam się długo utrzymać gdyż w 81 minucie Olimpia doprowadziła do wyrównania. W doliczonym czasie gry mieliśmy swoją piłkę meczową ale Adrian Grabowski trafił w słupek. Gdyby może podawał do lepiej ustawionych kolegów byśmy cieszyli się z wygranej ale wiadomo, na boisku w ułamku sekundy czasem ciężką o prawidłową decyzję.

Z perspektywy meczu wynik 2-2 jest sprawiedliwym rezultatem. Jednak patrząc trochę sercem to szkoda straconych 2 punktów. Można było spokojnie wygrać i wracać do Grodziska nie z jednym a trzema „oczkami”. W kilku spotkaniach tej rundy czegoś nam ostatecznie zabrakło. Gdyby dzisiaj policzyć punkty które mogliśmy i powinniśmy mieć dodatkowo na swoim koncie to by się okazało że w tabeli bylibyśmy bliżej czołówki niż zespołów walczących o utrzymanie. Jednak jak wspomnieliśmy, szanujemy wywalczony punkt bo pozwolił on nam się wydostać ze strefy spadkowej. Liczymy że w kolejnym starciu wywalczymy ich komplet. W starciu z Olimpią na słowa uznania zasługują młodzi gracze Pogoni którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony!

A następny mecz zagramy w sobotę 2 listopada w Grodzisku kiedy to o godzinie 13:30 gościć będziemy Unię Skierniewice.

Olimpia Zambrów – Pogoń Grodzisk 2-2 ( `1-1 )

Bramki: Gulczyński, Ratajczyk

Skład Pogoni: Przyrowski, Borychowski, Jędrzejczyk, Kołaczek, Baranowski, Łoś, Kinast, Gulczyński, Gładysz, Jaroń, Ratajczyk