Sokół Aleksandrów Łódzki pierwszym rywalem.

3 lub 4 sierpnia zagramy pierwszy mecz w trzeciej lidze. Naszym rywalem będzie drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego, która w ostatnich latach regularnie walczyła o promocję do drugiej ligi.

Pierwszy raz z zespołem Sokoła, mieliśmy okazję zagrać w sezonie 2012/13, wówczas przed własną publicznością musiał uznać wyższość zespołu spod Łodzi przegrywając 3-1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 90 minucie Dorian Zdanowicz. W rewanżu też nie było lepiej bo przegraliśmy 2-0. Wtedy sezon zakończyliśmy jako beniaminek na wysokim 10. miejscu a Sokół musiał uznać wyższość Legionovi Legionowo zajmując 2. miejsce.

Szansa na poprawienie statystyk w meczach bezpośrednich z Sokołem miała oczywiście w kolejnym sezonie. W którym de facto odbywała się reorganizacja rozgrywek, ostatecznie zespół Pogoni i Sokoła zajęły kolejno 12 i 13 miejsce (dwa ostatnie miejsca dające utrzymanie). Najpierw jednak obie ekipy spotkały się na boisku. 18 września 2013 roku w Aleksandrowie Łódzkim padł bezbramkowy remis. Natomiast w rewanżu jakże istotnym dla losów utrzymania Pogoni w gronie trzecioligowców zwycięstwo zapewnił nam Tomasz Feliksiak a jedyne trafienie kibice przy M4 obejrzeli w 82 minucie.

W sezonie 14/15 oba zespoły przystąpiły do rozgrywek mocno przebudowane. Pierwsze starcie o ligowe punkty odbył się w Grodzisku Mazowieckim, wówczas zawodnicy trenera Tomasza Matuszewskiego, musiały uznać wyższość rywali, przegrywając mecz 4 kolejki 1-0. W rewanżu rozgrywanym na boisku rywali, nastroje wśród zespołu i kibiców były już zdecydowanie lepsze. Pogoń po bardzo dobrym wówczas meczu pokonała Sokół 3-1 a bramki w tym spotkaniu dla naszego zespołu zdobywali Maciej Tataj, Mateusz Sołtys i Łukasz Sierociński. Wtedy Sokół z dorobkiem 47 punktów zajął 9. miejsce, zawodnicy Pogoni miejsce 11 z dorobkiem 46 punktów.

Ostatnim sezonem jaki rozegraliśmy w trzeciej lidze to sezon 2015/16 wówczas w lidze utrzymywało się tylko 8 zespołów, a po jego zakończeniu reforma połączyła rozgrywki trzeciej ligi z grupami warmińsko-mazurską i podlaska. Zanim do tego jednak doszło Pogoń i Sokół zagrały ze sobą dwa ostatnie mecze przed dłuższą przerwą w tych rozgrywkach. Pierwszy mecz w Aleksandrowie Łódzkim zakończył się bezbramkowym remisem, w Grodzisku musieliśmy uznać wyższość Sokoła, który pokonał nas 2-0. Już wtedy goście bili się o awans do drugiej ligi, ale zabrakło im tylko 3 punktów do warszawskiej Polonii, która wyprzedziła nie tylko Sokół ale i Ursus Warszawa, oba zespoły zdobyły po 65 punktów.

Bilans meczów bezpośrednich obu zespołów jest na korzyść Sokoła, który w ośmiu meczach wygrał czterokrotnie, dwa razy padł bezbramkowy remis i dwukrotnie wygrywała Pogoń. Bilans bramkowy to 5-9.

Pełen terminarz znajdziecie tu