Świt pokonany!!!

Zwycięstwem 1-0 zakończyło się wczorajsze spotkanie naszej Pogoni przeciwko Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki.

Mecz ze Świtem by bliźniaczo podobny do ubiegłotygodniowego starcia z Warszawską Polonią. Wczoraj także to goście mieli lepsze sytuacje do zdobycia gola lecz to Pogoń była skuteczniejsza. Jak głosi stare piłkarskie porzekadło o tym że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić tak też one zemściły się na drużynie przyjezdnej. Ale po kolei.

Pierwsza połowa, zresztą jak i cały mecz była bardzo wyrównana. Świt był częściej przy piłce, Świt stworzył sobie kilka świetnych okazji do zdobycia gola lecz na całe szczęście w bramce mieliśmy Sebastiana Przyrowskiego który ratował nam skórę. Pogoni nie sposób było odmówić ambicji i woli walki ale trzeba szczerze sobie powiedzieć że w tej części gry nie mieliśmy za wiele argumentów czysto piłkarskich po swojej stronie.

Po zmianie stron nasza gra wyglądała już lepiej. W 50 minucie w kolejnej akcji Czerwono-Białych, Damian Jaroń odegrał piłkę do Piotrka Maślanki który dośrodkował ją w pole karne, tam z kolei najwyżej wyskoczył do niej Jean Franco i strzałem głową umieścił futbolówkę w bramce Świtu! Prowadziliśmy 1-0! Jednak zdawaliśmy sobie sprawę że do zakończenia meczu jeszcze daleka droga. Niemający nic do stracenia Świt mocniej zaatakował. Lecz podobnie jak i nasza drużyna w pierwszej połowie nie miał pomysłu na rozmontowanie skutecznie grającej linii obrony Pogoni. Mijające minuty dla sympatyków Grodziskiego Klubu Sportowego dłużyły się niczym wieczność lecz w końcu usłyszeliśmy gwizdek sędziego oznaczający koniec spotkania! Tym samym odnosimy 3 zwycięstwo z rzędu w tym roku! Umacniamy się także na pozycji lidera!

Przed nami pozostało już jedno spotkanie rundy zasadniczej. W następną sobotę, 27 marca o godzinie 15:00 w Elblągu zagramy z miejscową Concordią. I na tym meczu już się skupiamy. Prawdziwy maraton ligowy dopiero przed nami więc zgodnie z piłkarską zasadą najważniejszy jest najbliższy mecz.

Pogoń Grodzisk – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-0 ( 0-0 )

Bramka: Jean Franco

Skład Pogoni: Przyrowski, Broniarek, Lisowski ( 68 Kowalczyk ), Zembrowski, Jaroń, Strzałkowski ( ’45 Jean Franco ), Kobiera ( ’45 Gzieło ), Wrzesiński, Urbański ( ’82 Krajewski ), Maślanka, Gładysz ( ’82 Chojnacki )

Skład Świtu: Prus, Cuch, Drwęcki, Długołęcki ( ’79 Drewnowski ), Tlaga, Kuźma, Tkaczyk ( ’60 Bykowski ), Wiśniewski ( ’66 Michalik ), Dąbrowski, Sosnowski, Ciach