Ta ostatnia sobota…

W sobotę o godzinie 17:00 podopieczni trenera Moskala przed własną publicznością zmierzą się z czerwoną latarnią IV ligi czyli ekipą Perły Złotokłos.

Jutrzejsze spotkanie będzie miało wymiar symboliczny. Dla Pogoni będzie to ostatni mecz w sezonie po którym czekać będzie na zbliżający się wielkimi krokami baraż o 3 ligę. Dla naszych gości ze Złotokłos to będzie ostatnia sobota w tym sezonie w IV lidze. Jak już wiadomo ta drużyna dawno temu straciła szanse na utrzymanie i jutro powalczy o godne pożegnanie z tym poziomem rozgrywkowym.

Perła w dotychczas rozegranych 28 meczach wywalczyła zaledwie 2 punkty. Bilans bramkowy tej drużyny to 8 goli strzelonych i aż 101 straconych. W ostatnim spotkaniu Perła przegrała 1-2 ze Sparta Jazgarzew.

Pogoń w tym meczu nie tylko będzie walczyć o 24 zwycięstwo w sezonie ale także o to aby przekroczyć magiczną barierę 100 bramek zdobytych w tym sezonie. Obecnie mamy ich 94 strzelonych więc przy maksymalnym zaangażowaniu jesteśmy w stanie zrealizować ten cel. A o zaangażowanie martwić się nie musimy. Jak już widzieliśmy niejednokrotnie, Pogoń w każdym meczu walczy o zwycięstwo i o komplet punktów, tak więc o zlekceważeniu Perły nie może być mowy. Dodatkowo nie wypada po prostu aby lider był zespołem pokonanym przez drużynę która nie wygrała meczu w całym sezonie.

Trzeba też nadmienić że w tym spotkaniu oprócz celu jakim jest zwycięstwo nasi zawodnicy walczą także o wyróżnienia indywidualne. Najlepszy nasz strzelec, Patryk Szymański w obecnym sezonie zdobył 22 bramki. Lider, Marcin Gregorowicz z Błonianki ma 23 trafienia także jutro wierzymy że Patryk zdobędzie kilka bramek i zgarnie nagrodę najlepszego kilera w IV lidze! A kto wie, może Michał Strzałkowski ( 18 bramek ) będzie miał „dzień konia” i to on wyprzedzi innych zawodników walczących o tytuł najlepszego strzelca?

Przekonamy się o tym już jutro! Dlatego serdecznie zapraszamy prawdziwych kibiców Grodziskiej Pogoni do wspierania z trybun naszych graczy! Widzimy się o godzinie 17:00!

Kibicu, nie siedź w domu, przyjdź na Pogoń!!!