Trenerze – dziękujemy!!!

Nic nie może niestety wiecznie trwać… Wszystko co dobre kiedyś musi się zakończyć. W dniu wczorajszym, w piątek 13 grudnia Grodziski Klub Sportowy zakończył współpracę z dotychczasowym pierwszym trenerem zespołu, Robertem Moskalem.

Gdy myślisz i zapytasz kibiców Grodziskiej Pogoni z czym kojarzy się nazwisko Moskal to większość odpowie: zwycięski baraż przy pełnych trybunach z Huraganem Wołomin. Tak, to spotkanie przejdzie do historii naszego klubu bo to właśnie po nim powróciliśmy do 3 ligi. Jednak zanim do tego doszło przeżywaliśmy wiele pięknych chwil…

Po nieudanym sezonie 2017/2018 stery w GKS-ie przejął właśnie trener Robert Moskal. I od samego początku zespół „zaskoczył”. Efektem, genialny sezon 2018/2019 podczas którego w 30 rozegranych spotkaniach wywalczyliśmy aż 76 punktów. Odnieśliśmy aż 24 zwycięstw, 4 mecze zremisowaliśmy i zaledwie 2 przegraliśmy. Mogliśmy się pochwalić fenomenalnym bilansem aż 105 bramek strzelonych przy zaledwie 24 straconych. Później byliśmy świadkami barażu który jak już wspomnieliśmy był wyjątkową chwilą dla całej Grodziskiej, i nie tylko, społeczności. To wszystko dzięki trenerowi Moskalowi który w wywiadzie tuż po sezonie najpierw podziękował za miłe słowa które spływały na trenera z każdej strony ale prosił jednocześnie o to aby być z nim i z zespołem w chwilach tych trudniejszych bo wiadomym było że takowe się pojawią, już w meczach o stawkę w wyższej lidze.

I te się pojawiły w obecnym sezonie. Niestety też pojawiły się pierwsze głosy niezadowolenia które nabierały na sile z każdym kolejnym nieudanym spotkaniem. W jednej chwili doskonale sprawdziło się powiedzenie że granica między bohaterem a przysłowiowym zerem jest bardzo cienka.

Jednak nie można odebrać trenerowi tego jak zmienił się nasz zespół pod jego wodzą. Jak dominował nad przeciwnikami i przynosił nam tak wiele radości oraz dumy z racji reprezentowania naszego klubu. My pamiętamy każdy ten moment i za te piękne chwile chcielibyśmy raz jeszcze bardzo podziękować! Trenerze dziękujemy i życzymy dużo zdrowia oraz powodzenia w dalszej karierze! Liczymy że dalej będzie trener trzymał kciuki za nasz zespół.

I jeszcze garść statystyk pierwszej drużyny od kiedy przejął ją trener Robert Moskal:

Liczba oficjalnych spotkań: 54 ( 48 ligowych, 4 pucharowe, 2 w barażach )

Pogoń wygrała 33 spotkania, 7 zremisowała oraz poniosła 14 porażek ( z czego aż 10 w obecnej rundzie w rozgrywkach 3 ligi )

Nie mówimy do widzenia, mówimy do zobaczenia!

DZIĘKUJEMY!!!

:MW