Tylko remis…

Wynikiem 1-1 zakończyło się dzisiejsze spotkanie naszej Pogoni z KS-em Wasilków.

„Jeżeli nie możesz wygrać meczu to chociaż go zremisuj”, „wywalczyliśmy jeden punkt”… Niby to wszystko prawda ale akurat w naszym przypadku ten jeden punkt „wywalczony” dzisiaj to o co najmniej 2 za mało…

Samo spotkanie, musimy to głośno powiedzieć, rozczarowało swoim poziomem. O pierwszej połowie trzeba jak najszybciej zapomnieć bo ciężko zapamiętać i wspomnieć choć jedną ciekawą odnotowania sytuację czy też akcję po której mogłaby wpaść bramka czy to dla nas czy też dla gości.

Po zmianie stron było trochę lepiej ale na pewno nie można powiedzieć że zawodnicy biegający po murawie stadionu w Grodzisku stworzyli jakiś spektakl. W 65 minucie jako pierwsi z marazmu wyrwali nas gracze Grodziskiej Pogoni . To wtedy na prowadzenie wyprowadził nas Patryk Szymański. Po straconej bramce nie mający nic do stracenia goście odważniej zaatakowali co stwarzało nam szansę na podwyższenie rezultatu wychodząc z gry z kontrataku. I taką doskonałą szansę mieliśmy w 80 minucie kiedy to Michał Strzałkowski trafił w poprzeczkę. Gdyby trochę lżej uderzył na pewno cieszylibyśmy się z drugiego gola bo bramka praktycznie była już pusta. Niestety w 85 minucie po zamieszaniu w naszym polu karnym najprzytomniej zachował się gracz z Wasilkowa który to z bliskiej odległości umieścił piłkę w naszej bramce. W końcówce meczu mieliśmy jeszcze swoje sytuacje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść ale zabrakło zdecydowanie zimnej krwi i spokoju w wykończeniu akcji.

Ciężko o tym meczu coś powiedzieć. Z jednej strony z przebiegu gry ten wynik jest sprawiedliwy bo zawodnicy gości kilka razy stworzyli sobie kilka wyśmienitych okazji do zdobycia gola a przed jego utratą ratował nas grający dzisiaj bardzo dobre zawody Sebastian Przyrowski. Z drugiej strony powinniśmy dowieść ten korzystny wynik i cieszyć się po ostatnim gwizdku sędziego z 3 punktów.

Szkoda…to chyba najtrafniejsze słowo które przychodzi na myśl. Mogło być pięknie a jest…no właśnie…nijak. Może w kolejnym meczu zdobędziemy komplet punktów. A następne spotkanie rozegramy w sobotę 26 października w Zambrowie kiedy to o godzinie 14:00 zagramy z miejscową Olimpią.

Pogoń Grodzisk – KS Wasilków 1-1 ( 0-0 )

Bramki: Szymański – Dudziński

Widzów: 400

Skład Pogoni: Przyrowski, Borychowski ( ’45 Pietraszek ), Broniarek ( ’31 Łoś ), Jędrzejczyk, Jaroń, Strzałkowski, Baranowski, Gulczyński ( ’45 Kołaczek ), Gładysz, Grabowski, Szymański

Skład KS Wasilków: Kowalczyk, Butkiewicz, Jakimiuk ( ’78 Śliwowski ), Styś ( ’68 Langa ), Panek, Ostaszewski, Dudziński, Poduch ( ’68 Grygoruk ), Pawłowski, Wysocki, Trzaska