Unia na drodze Pogoni!

W najbliższą sobotę o godzinie 13:30 podopieczni trenera Roberta Moskala zmierzą się przed własną publicznością z Unią Skierniewice.

Unici na poziomie 3 ligi występują od sezonu 2018/2019. Szczególnie we wspomnianym sezonie jako beniaminek zaskoczyli wszystkich swoją formą zajmując wysokie 4 miejsce na koniec rozgrywek. Architektem tego sukcesu jak i samego awansu do 3 ligi jest doskonale znany w Grodzisku Rafał Smalec. Trener prowadzący obecnie Unię w przeszłości występował w barwach Pogoni jako zawodnik a także jako trener który…wprowadził Czerwono-Białych do 3 ligi. Większość kibiców Grodziskiej Pogoni do dzisiaj pamięta wielką fetę związaną z tym historycznym wydarzeniem. Jednak dzisiaj tamten sukces to już historia i w sobotnim starciu trener Smalec na pewno będzie starał się pokonać nasz zespół, w ten sposób ażeby zainkasować cenne punkty które są gościom podobnie jak i nam bardzo potrzebne.

Unia obecnie plasuje się na 10 miejscu w tabeli gromadząc 19 punktów na swoim koncie. Bilans Unitów to 6 zwycięstw, 1 remis i 7 porażek. Bilans bramkowy: 25 goli strzelonych i 33 stracone. W ostatnim meczu gracze ze Skierniewic przegrali 0-2 z RKS-em Radomsko.

Nasza Pogoń niestety po remisie z Olimpią Zambrów pomimo zainkasowania jednego punktu ponownie znalazła się w strefie spadkowej. Dobra wiadomość jest taka iż wyprzedziliśmy Warszawską Polonię a w przypadku sobotniego zwycięstwa niemal na pewno ponownie znajdziemy się nad „kreską”.

Czy tak się stanie? Bardzo w to wierzymy! Jak i w to że każdy kibic który ma w sercu nasz klub zjawi się na stadionie i będzie wspierał z trybun Grodziskich piłkarzy! Możemy liczyć na Ciebie…?

Z meczu będzie przeprowadzona relacja tekstowa live.

Kibicu, nie siedź w domu, przyjdź na Pogoń!!!