Unia Skierniewice – W drodze po kolejne zwycięstwa!

W naszym cyklu przedstawiającym drużyny z którymi przyjdzie nam się zmierzyć ( bądź już mieliśmy okazję zagrać – Polonia Warszawa ) w grupie walczącej o mistrzostwo 3 ligi dzisiaj pragniemy przybliżyć sylwetkę kolejnego rywala którym jest Unia Skierniewice.

Dla większości naszych kibiców zespół ze Skierniewic kojarzony jest przede wszystkim z osobą trenera Unitów. Mowa oczywiście o Rafale Smalcu, byłym wieloletnim piłkarzu Grodziskiej Pogoni jak i piastującym w przeszłości stanowisko jej trenera. To właśnie były bramkarz GKS-u, trener Smalec wprowadził Pogoń do 3 ligi w sezonie 2011/2012 co do dzisiaj jest wspominane z dużym sentymentem. Jednak dzisiaj, po niespełna 10 latach o sentymentach nie może być mowy.

Trener Smalec na pewno będzie chciał żeby to jego Unia okazała się na boisku lepsza od Pogoni. A na nim Unia jest niezwykle groźna, nieprzewidywalna, walcząca o zwycięstwo w każdym meczu, niezależnie z kim przyjdzie jej się zmierzyć.

Od sezonu 2018/2019 kiedy Unia wywalczyła awans do 3 ligi, oczywiście pod wodzą trenera Smalca pokazuje się w tej klasie rozgrywkowej z bardzo dobrej strony. W pierwszym sezonie zajęła wysokie 4 miejsce w tabeli, w kolejnym, przedwcześnie zakończonym wprawdzie plasowała się na 8 pozycji ale jesteśmy pewni że gdyby sezon trwał dłużej to i lokata Unii byłaby wyższa.

W obecnym sezonie klub założony w 1945 roku zajmuje obecnie 3 miejsce. Dorobek Unii po 22 kolejkach to 42 wywalczone punkty. Żółto-Czerwoni 13 spotkań wygrali, 3 zremisowali i 6 przegrali. Bilans bramkowy: 41 goli strzelonych i 23 stracone. Najlepszym strzelcem Unii jest Dawid Dzięgielewski, autor 7 ligowych trafień. W meczu rozgrywanym przeciwko tej drużynie, w Grodzisku w ramach 9 kolejki 3 ligi pokonaliśmy tego przeciwnika 1-0 po bramce Michała Wrzesińskiego.

Warto też wspomnieć że Unia świetnie radzi sobie nie tylko w rozgrywkach ligowych ale i w pucharowych. Do historii przejdzie chociażby sezon 2019/2020 kiedy to Unia dobrnęła do 1 rundy krajowego pucharu Polski w którym to dopiero po dogrywce przegrała z ówczesnym mistrzem Polski, Piastem Gliwice. W obecnym sezonie Unia również dotarła do 1 rundy w której lepszy od niej okazał się 1-ligowy Widzew Łódź.

Jak widzimy, Unia to zespół niezwykle silny, zdyscyplinowany, który systematycznie rozwija się w aspekcie sportowym z każdym kolejnym meczem, tygodniem czy miesiącem.

Z tym rywalem przyjdzie nam się zmierzyć 24 kwietnia o godzinie 17:00 w Grodzisku przy Al. Mokronoskich 4.