Zapowiedź kolejki

W najbliższy weekend nasza Pogoń z wiadomych przyczyn nie rozegra meczu ligowego przeciwko Błoniance Błonie. Ale oprócz „naszego” meczu w tej kolejce czekać nas będzie kilka ciekawie zapowiadających się spotkań.

Poniżej zamieszczamy zapowiedź 18, ostatniej kolejki ligowej w tym roku w 3 lidze, w grupie pierwszej.

Polonia Warszawa – Huragan Morąg ( Sobota, godzina 17:00 )


Przez wielu wskazywana jako faworyt do awansu Warszawska Polonia w ostatnią środę doznała dość nieoczekiwanej porażki 0-1 z GKS-em Wikielec. Czarne Koszule obecnie zajmują 4 miejsce w ligowej tabeli ale Unii Skierniewice oraz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Kolejna „wpadka” może spowodować iż strata punktowa do lidera powiększy się na tyle że ciężko będzie ją odrobić. A Huragan pomimo faktu że zajmuje dopiero 19 miejsce w tabeli to na wyjeździe radzi sobie o wiele lepiej niż u siebie. W „gościach” gracze z Morąga 3 razy wygrywali, 2 razy zremisowali i ponieśli 4 porażki.


Unia Warszawa – Legia II Warszawa ( Sobota, godzina 13:00 )


Kolejne ciekawie zapowiadające się starcie w tej kolejce. Unia dowodzona przez trenera Rafała Smalca zajmuje 3 miejsce w tabeli, Wojskowi natomiast plasują się na 7 pozycji. W ostatnich meczach zawodnicy obydwu drużyn prezentują dobrą formę co zwiastuje że w spotkaniu tych drużyn na nudę nie będzie można narzekać. Szkoda tylko że to spotkanie odbędzie się, zresztą jak pozostałe, bez udziału publiczności…


KS Kutno – Znicz Biała Piska ( Sobota, godzina 13:00 )


Gospodarze w ostatnich meczach złapali lekką zadyszkę aczkolwiek w ostatnim meczu pewnie pokonali 2-0 Sokół Aleksandrów Łódzki. Beniaminek 3 ligi zajmuje obecnie 9 miejsce. Znicz po kiepskim początku sezonu zdaje się że trudne chwile ma już za sobą. W ostatnich meczach zawodnicy Znicza regularnie punktują co spowodowało że zajmują 8, wymarzone przez większość drużyn miejsce w tabeli. Miejsce gwarantujące bezpieczne utrzymanie i walkę o awans do 2 ligi.


Olimpia Zambrów – Sokół Aleksandrów Łódzki ( Sobota, godzina 12:30 )


Sokół po udanym początku sezonu w ostatnim meczach ewidentnie nie prezentuje tak wysokiej formy a obecna, słabsza spowodowała iż w tabeli zajmuje dopiero 10 miejsce. Olimpia jest w jeszcze gorszej sytuacji bo zajmując obecnie 21 miejsce ciężko marzyć o czymś więcej niż rozpaczliwa walka o utrzymanie i prawo gry w 3 lidze w przyszłym sezonie. Kto w tym meczu się przełamie i sięgnie po komplet punktów?


Ruch Wysokie Mazowieckie – KS Wasilków ( niedziela, godzina 13:00 )


Mecz drużyn na „fali”. O ile w przypadku Ruchu taka postawa tak bardzo nie dziwi to drużyna z Wasilkowa zasługuje na duże słowa uznania. Ostatnie 2 mecze to 6 punktów czyli…więcej niż w całej rundzie dotychczas ( KS Wasilków do tej pory zdobył tylko 2 punkty )


RKS Radomsko – Broń Radom ( Sobota, godzina 12:00 )


Pojedynek 13 w tabeli ekipy z Radomska z 15-tą Bronią Radom. Mecz który jednej z drużyn pozwoli zachować nadzieję na awans do ósemki zaś przegranej tej nadziei raczej bezpowrotnie pozbawić. Mecz bez wyraźnego faworyta.


Jagiellonia II Białystok – Ursus Warszawa ( odwołany, zostanie rozegrany 5 grudnia o godzinie 13:00 )


Lechia Tomaszów Mazowiecki – Legionovia Legionowo ( niedziela, godzina 11:00 )


Z jednej strony ekipa Lechii która w obecnym sezonie jest jednym z największych rozczarowań. Przed startem rozgrywek raczej nikt nie spodziewał się że po tylu rozegranych kolejkach ten zespół zajmować będzie dopiero 18 miejsce. Z drugiej, spadkowicz z 2 ligi który pragnie wrócić do tej klasy rozgrywkowej. Jednak Legionovia przekonuje się że o powrót może być ciężko a każdą wygraną trzeba solidnie wybiegać i wywalczyć.


GKS Wikielec – Concordia Elbląg ( sobota, godzina 13:00 )


Drużyna z Wikielca w ostatnich meczach okazywała się lepsza od tych teoretycznie silniejszych. Najpierw w pokonanym polu pozostawiła Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrywając 1-0 by kilka dni później takim samym stosunkiem bramkowym okazać się lepsza od Warszawskiej Polonii. Gdyby jeszcze tylko GKS wygrywał z tymi teoretycznie słabszymi… A za taką będzie uznawana drużyna z Elbląga, zajmująca dopiero 17 miejsce.

Pelikan Łowicz – Świt Nowy Dwór Mazowiecki ( niedziela, godzina 11:15 )


Niewątpliwie hit tej kolejki. Pelikan to 6 obecnie zespół zaś Świt jest wiceliderem. Pelikan u siebie jest zdecydowanie silniejszy ale i Świt sobie świetnie radzi na wyjazdach. Pojedynek niezwykle doświadczonych drużyn które od wielu sezonów występują w 3 lidze. Na pewno ciężko wytypować faworyta tego meczu w którym może paść dosłownie każdy wynik. Być może mecz zakończy się remisem? Na pewno byśmy na takie rozwiązanie z chęcią przystali;)