ZAKOŃCZYĆ JESIEŃ ZWYCIĘSTWEM!

Przed nami ostatni mecz rundy jesiennej, na M4 przyjeżdżają bardzo doświadczone w rozgrywkach centralnych – Wigry Suwałki. Drużyna, która przed tym sezonem była wymieniana w gronie faworytów i obecnie z 25 punktami w ligowej tabeli, zajmuje siódme miejsce, ze stratą jednego punktu do strefy gwarantującej udział w barażach.

To jednak dla drużyny z Suwałk odległa perspektywa. Zaglądając w terminarz naszego rywala, rzuca się w oczy fakt, braku porażki od pięciu spotkań. W ostatniej kolejce zawodnicy, którzy byli jeszcze prowadzeni przez trenera Dawida Szulczka – ten skorzystał z możliwości przeniesienia się do zespołu z Ekstraklasy i wybrał ofertę Warty Poznań – pokonali Garbarnię Kraków która też była na fali wznoszącej, a wcześniej zespół ten remisował z rezerwami Lecha, wygrał z GKS Bełchatów urwał punkty faworytowi z Lublina i pokonał znacząco siedlecką Pogoń. Drużynę z dalekiej Suwalszczyzny cechuje podobnie jak nas słaba skuteczność, ale co z tego jak to Wigry mimo to mają więcej punktów w ligowej tabeli niż my.

Najlepszy i najbardziej skuteczny mecz zawodnicy Wigier, których w poprzedzającym tygodniu mecz z nami, objął trener Grzegorz Mokry, zagrali przed własną publicznością, pokonując stosunkiem 5-0 siedlecką Pogoń. Patrząc w kolumnę najskuteczniejszych zawodników, na pierwszy plan wyłaniają się Kacper Michalski i Mateusz Sowiński, obaj na swoim koncie mają po 3 trafienia. W oczy też na pewno rzuca się ilość żółtych kartek (34) zdobytych przez cały zespół, co może świadczyć o tym, że ten lubi grać dość agresywnie. W Grodzisku na boisku zabraknie Michała Ozgi – 21 latek obejrzał w ostatnim meczu swój czwarty żółty kartonik, a zaglądając do składu Wigier był ich ważną postacią bo grał właściwie w każdym meczu od pierwszej do ostatniej minuty. W rozmowie, którą macie możliwość przeczytać w naszym programie meczowym (do kupna którego zachęcamy w stoisku z gadżetami) z Rafałem Zembrowskim, pada też nazwisko Mariusza Rybickiego, niezwykle doświadczonego 28-letniego pomocnika, który jeszcze w ostatnim sezonie był jedną z najważniejszych postaci w układance trenera Tworka, który prowadził rewelację Ekstraklasy – Wartę Poznań. Z powyższego opisu możemy wywnioskować, że przyjdzie nam zagrać z hegemonem drugiej ligi, ale wcale tak nie jest, bo nasz zespół mimo zajmowanego miejsca, ma duży potencjał który należy obudzić właśnie teraz w meczu z Wigrami.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Wigry Suwałki | 13 listopada 2021 – G. 13:00 – Stadion Miejski, Grodzisk Mazowiecki

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce)