Znicz mocno płonie!!!

W dniu dzisiejszym przybliżamy sylwetkę kolejnego naszego rywala z którym przyjdzie nam się zmierzyć w grupie mistrzowskiej rozgrywek 3 ligi. Tym razem kolej na Znicz Biała Piska.

Drużyna Znicza to klub założony w 1954 roku. Zespół ten przez wiele lat występował w niższych ligach, chociażby można wspomnieć jeszcze sezon 2007/2008 kiedy to drużyna Znicza występowała jeszcze na boiskach rozgrywek A-klasy. Po raz pierwszy ekipa z Białej Piskiej w 3 lidze zameldowała się w sezonie 2013/2014. Przygoda z tym poziomem rozgrywkowym trwała 3 sezony po których to nastąpił spadek do IV ligi. Z niej Znicz wydostał się ponownie w sezonie 2017/2018 kiedy to uzyskał promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

Drużyna ta z roku na rok robi zdecydowane postępy. Prowadzący ten zespół od 1 lipca 2016 roku trener Ryszard Borkowski systematycznie podnosi poziom sportowy swojej drużyny. W sezonie 2018/2019 Znicz finiszował na 10 pozycji, w ubiegłym, wcześniej zakończonym przez pandemię sezonie zajmował już miejsce 6 a w obecnie trwającym zakończył rundę zasadniczą na 3 pozycji.

Choć początku sezonu Znicz nie miał udanego ( porażki przeplatane remisami i pojedynczymi wygranymi ) to ostatnie 4 spotkania były prawdziwym koncertem Znicza. W nich zawodnicy z Białej Piskiej na 12 możliwych punktów wywalczyli 10.

Na dorobek punktowy pracuje co oczywiste cały zespół ale jeden zawodnik w sposób szczególny przyczynił się do takiego stanu rzeczy. Mowa o najskuteczniejszym graczu nie tylko Znicza ale i całej ligi, autorze 18 ligowych trafień, w zaledwie 18 (!) rozegranych przez siebie spotkaniach, Bartłomieju Giełażyn.

Bilans ogólny Zniczu Biała Piska to 40 punktów wywalczonych w 21 spotkaniach. Zespół ten 11 razy wygrywał, 7 razy remisował oraz poniósł 3 porażki. Bilans bramkowy: 39 goli strzelonych oraz 24 stracone. Znicz to kolejny rywal ( po wspomnianej wczoraj Legionovii ) który lepiej czuje się na obcych boiskach niż wtedy gdy gra na swoim obiekcie. W „gościach” Znicz wywalczył 24 punkty na które złożyło się 7 zwycięstw, 3 remisy oraz 1 porażka.

W meczu bezpośrednim z naszą Pogonią lepsi okazali się podopieczni trenera Chrobaka wygrywając w Białej Piskiej 1-0. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył 12 września Kuba Kołaczek.

Ze Zniczem w grupie mistrzowskiej zagramy już w 3 kolejce. I ponownie zawitamy do Białej Piskiej.

Powtórka z ostatniego meczu między tymi zespołami jest dla nas mile widziana!!!